MŚ w narciarstwie dowolnym: Woods wygrał z rywalami i... pogodą

Brytyjczyk James Woods triumfował w konkurencji slopestyle w mistrzostwach świata w narciarstwie dowolnym. Drugie miejsce w amerykańskim Park City zajął Norweg Birk Ruud, a trzecie zawodnik gospodarzy Nicholas Goepper. To trzeci medal MŚ dla 27-letniego Woods'a. W 2013 roku zdobył srebro, a cztery lata później brąz.

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe kwalifikacje zostały przesunięte z wtorku na środę. Rywalizacja finałowa, która także była opóźniona, odbyła się przy silnym wietrze i padającym śniegu. To przeszkadzało zawodnikom i kilka przejazdów było kompletnie nieudanych. W wielu momentach było naprawdę niebezpiecznie.

Z uwagi na pogarszające się warunki organizatorzy mistrzostw odwołali rywalizację kobiet, które miały walczyć o medale zaraz po mężczyznach.

W skokach akrobatycznych najlepsi byli Białorusinka Aliaksandra Ramanowska i Rosjanin Maksim Burow.

Polacy w środę nie startowali w Park City.