Liga Europy: Asysta wślizgiem Kędziory! (WIDEO)

Dynamo Kijów źle zaczęło mecz z Olympiakosem Pireus w 1/16 finału Ligi Europy. Od dziesiątej minuty przegrywało 0:1, ale po jednej z nielicznych akcji zdołało wyrównać. Po asyście Tomasza Kędziory do siatki trafił Witalij Bujalski.

W fazie grupowej Polak zapisał się już w protokole meczowym. W starciu przeciwko Rennes zdobył kapitalną bramkę, która spokojnie może kandydować do najładniejszego trafienia całych rozgrywek. Na tym jednak nie poprzestał. W fazie pucharowej dorzucił też ładną asystę.

Ukraińcy mieli kłopoty ze stworzeniem akcji. Po 28. minutach udało się podejść pod pole karne Olympiakosu, co zaowocowało golem. W pewnej chwili mogło się wydawać, że zagranie na obieg do Kędziory jest niedokładne, ale Polak wykazał się sprytem i na wślizgu uprzedził obrońcę, idealnie dogrywając piłkę Witalijowi Bujalskiemu. Ten uderzył bez przyjęcia, a Jose Sa nie był w stanie skutecznie interweniować.

Dla Kędziory jest to 28. spotkanie w tym sezonie. Ma na koncie trzy gole oraz dwie asysty.

Mecz zakończył się remisem 2:2.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.