ATP w Buenos Aires: Odpadł jeden z głównych faworytów

Rozstawiony z numerem drugim Włoch Fabio Fognini przegrał z Hiszpanem Jaume Munarem 6:4, 4:6, 5:7 w drugiej rundzie turnieju tenisowego na kortach ziemnych w Buenos Aires (z pulą nagród 673 135 dolarów).

- To najważniejsze zwycięstwo w mojej karierze - ocenił Munar, który jest 77. w rankingu światowym. Jego następnym przeciwnikiem będzie Argentyńczyk Guido Pella.

Miesiąc temu Munar i Fognini spotkali się w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne. Hiszpan skreczował przy stanie 0-2 w meczu i 1:3 w trzecim secie. W trakcie tego spotkania, po jednym z serwisów Munara, ucierpiała sędzia liniowa. Uderzona piłką kobieta została zabrana z kortu na kilka minut.

Zajmujący 15. miejsce na świecie 31-letni Fognini przed tygodniem wystąpił w argentyńskiej Cordobie (był rozstawiony z "jedynką"), gdzie także odpadł w drugiej rundzie, po porażce ze Słoweńcem Aljazem Bedene. W obu imprezach nie wygrał ani jednego pojedynku; miał wolny los w pierwszych rundach.