Landin: Lubimy grać bardzo szybko!

Piłka ręczna

Tomasz Włodarczyk: Jesteś spokojny przed meczem z Polską?


Niklas Landin: Jestem naprawdę zrelaksowany, natomiast w spotkaniu z Polską nie będzie taryfy ulgowej. Musimy zewrzeć szyki i zagrać bardzo twardo, ponieważ macie solidnych zawodników, którzy także grają twardą piłkę ręczną.


Gracie dużo kontr, a także szybkich ataków w przeciwieństwie do reprezentacji Polski.


Lubimy grać bardzo szybko i biegać do kontrataków, ale w spotkaniu z Polską musimy wspiąć się na swój najwyższy poziom i zagrać przede wszystkim uważnie w obronie. To pozwoli nam grać szybkie ataki.


Uważasz, że jesteście faworytem meczu z Polską?


Nie. Jak na razie nie gramy swojej najlepszej piłki ręcznej. Wydaje mi się, że cały czas możemy być lepsi, być może zwyżkę formy zaprezentujemy już w meczu z Polską. Natomiast szanse obu drużyn oceniam na 50/50.


A jak Ty czujesz się w Katarze?


Jest ok, ale zawsze może być zdecydowanie lepiej.


Remis na początek mistrzostw z Argentyną był dla Was zapewne sporym rozczarowaniem, później przyszedł trudny mecz z Niemcami i wreszcie pewna wygrana z Rosją. Sądzisz, że to było Wasze najlepsze spotkanie na tym turnieju?


Remis z Argentyną był dla nas ogromnym rozczarowaniem. Z Rosją nasza gra wyglądała już lepiej, ale niestety tylko w pierwszej połowie. Możemy grać o wiele lepiej i mam nadzieję, że wejdziemy na dobrą drogę już w pojedynku z Polską!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze