Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 78:55. Skrót meczu

Trzeci mecz półfinałowy: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 78:55 (30:8, 12:16, 23:15, 13:16).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla Śląska. Czwarty mecz w sobotę o 20.00 w Warszawie.

Koszykarze Legii zdeklasowali mistrza Polski, prowadząc od pierwszej, do ostatniej minuty. Pierwszą kwartę wygrali 30:8, a najwyższą przewagę, 32-punktową, osiągnęli w 24. minucie (56:24).

Punkty:

Legia Warszawa: Kyle Vinales 16, Aric Holman 13, Travis Leslie 12, Grzegorz Kamiński 12, Grzegorz Kulka 7, Geoffrey Groselle 6, Łukasz Koszarek 6, Janis Berzins 4, Dariusz Wyka 2, Benjamin Didier-Urbaniak 0, Szymon Kołakowski 0.

Śląsk Wrocław: Jermiah Martin 10, Aleksander Dziewa 10, Arciom Parachouski 6, Jakub Karolak 5, Aleksander Wiśniewski 5, Donovan Mitchell 4, Szymon Tomczak 4, Ivan Ramljak 3, Łukasz Kolenda 3, Vasa Pusica 3, Daniel Gołębiowski 2, Justin Bibbs 0.