Saleta: Jestem dwa razy większy od Floyda. Czekam na walkę!

Sporty walki

Maciej Turski: Jesteśmy już po obozie w Krynicy. Jak w kilku zdaniach oceniłbyś to, co w ostatnich tygodniach się tam wydarzyło?

Przemysław Saleta: Obóz był udany, czyli… męczący! W tej chwili wszystko mnie boli, potrzebuję odpoczynku i złapania świeżości. Przeciążony bark i prawy łokieć muszą dojść do siebie, ale jestem bardzo zadowolony.

Wszystko, co było zaplanowane przed obozem, zostało zrobione?

Właściwie tak. Oczywiście w trakcie obozu pewne rzeczy wymagały zmian i pewnego rodzaju dostosowania, bo jak po czterdziestce intensywnie się trenuje, to człowiek nigdy nie ma pewności, jak organizm zareaguje. Trzeba po prostu uważnie obserwować i wiedzieć, kiedy odpuścić, a kiedy kontynuować.

Pojawiały się momenty kryzysowe? Wiemy, że mentalnie było różnie, ale teraz widać, że chyba jest wszystko w porządku.

Takie momenty są zawsze i ja też miałem wszystkiego dosyć. Miałem jednak też świadomość, że zawsze tak jest i nie był to pierwszy taki moment w mojej karierze. Od zeszłego tygodnia treningi są bardziej intensywne, ale krótsze - w związku z tym też inaczej jestem nastawiony mentalnie. Czuję już zbliżającą się walkę i się po prostu cieszę! Potrzebuję paru dni odpoczynku i mogę wyjść do ringu.

Jeśli miałbyś porównać obecne przygotowania do tych poprzednich, z minionych lat. Widzisz wielką różnicę?

Tak naprawdę mogę je porównać tylko do tych przed walką z Andrzejem Gołotą. Wydaje mi się, że tutaj było lepiej. Z racji tego, że dużo było zmian w trybie treningowym. Przed pojedynkiem z Gołotą ostatnią walkę stoczyłem w 2006 roku, a teraz miałem tylko dwa lata przerwy, stąd też może lepsze nastawienie psychiczne w trakcie obozu.

Czujesz się bardzo dobrze, więc czy w ogóle interesujesz się co słychać u Tomasza Adamka?

Niespecjalnie się tym interesuję. Każdy z nas będzie musiał wyjść do ringu, później zrobić to, co do niego należy. Nie wyciągam wniosków ze sparingów Tomka, bo sam miałem sparingi i wiem, że są one w takich momentach, gdy człowiek jest zmęczony, brakuje mu świeżości i ma wszystkiego dosyć. Nie można z tego wyciągać żadnych wniosków.

A słowa Rogera Bloodwortha jakoś cię dotknęły? Chcesz mu pokazać, że nie jesteś tylko silnym człowiekiem, który tylko będzie wywierał presję. Dodał też, że nie jesteś Floydem Mayweatherem…

Ameryki nie odkrył, bo Floydem Mayweatherem nie jestem… bo jestem od niego dwa razy większy!

Cała rozmowa z Przemysławem Saletą w załączonym materiale wideo!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze