Trener Norwegów: Zwycięstwo Polski z Francją mnie nie zaskoczyło

Piłka ręczna

Szymon Rojek: Czy to dla Was niespodzianka, że zaczynacie drugą fazę z czterema punktami?

Christian Berge: Tak, mieliśmy nadzieję, że wejdziemy do drugiej rundy w ogóle z jakimiś punktami. Nie wiedzieliśmy, czy będziemy dość mocni, by mieć ich aż cztery. Więc oczywiście jestem bardzo szczęśliwy, że udało się wykonać zadanie ponad program.

Czy po meczu z Islandią wierzyłeś, że da się wygrać grupę i przyjechać do Krakowa z kompletem oczek?

Z Islandią zagraliśmy dobry mecz, ale popełniliśmy w końcówce dużo błędów. Postaraliśmy się jednak wyciągnąć z tego meczu jak najwięcej pozytywnych wniosków i zbudować na tym wiarę w siebie.

Czy zgodziłbyś się ze stwierdzeniem, że Norwegia ma jedną z najlepszych młodych generacji na świecie?

Trudno mi się do tego odnieść... nie znam tak dobrze innych drużyn, mamy rzeczywiście wielu młodych utalentowanych graczy, którzy myślą o zawodowych karierach i trenują z zaangażowaniem. Naszym celem jest osiągnięcie topu w ciągu kilku lat.

Czy dla Ciebie jako trenera - to trudne zadanie przygotować ten młody zespół do takiego zadania, jakim jest zmierzenie się z gospodarzem turnieju przy 15-tysięcznej publiczności?

To będzie nowe doświadczenie zarówno dla mnie, jak i moich zawodników, ale podoba mi się to. Za każdym razem szukamy wyzwań. Za każdym razem staram się zagrać jak najlepiej, chcemy wykorzystać każdą okazję, by zrobić kolejny krok w rozwoju. To jest teraz nasz główny cel.

Czy zaskoczyło Cię zwycięstwo Polaków z Francją - w takim z tylu i takim wynikiem?

Nie. Nie bardzo. Uważam, że Polska jest bardzo silną drużyną. Francja z kolei miała kilka kontuzji i problemów. Do tego atmosfera na meczu też musiała zrobić swoje. W tej hali każdy rywal Polaków bedzie miał problem.

Jakie są mocne i słabe strony Polaków?

Jakąś poważną słabość w polskiej drużynie naprawdę trudno znaleźć. To bardzo silna drużyna fizycznie. Świetnie grająca zarówno w obronie, jak i w ataku, z dynamicznymi kontraatakami. Prowadzimy teraz bardzo szczegółową analizę polskiej ekipy, oglądamy mecze, nastrajamy się.

Czy rywalizowałeś już z drużynami prowadzonymi przez Michaela Biglera?

Nie, ale bardzo lubię i szanuję Bieglera. Uważam, że to bardzo dobry trener.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze