Kto będzie kolejnym rywalem McGregora?

Kto będzie kolejnym rywalem McGregora?1 z 8

1. Khabib Nurmagomedov (28-0, 8 KO, 10 SUB)

Opcja najbardziej oczywista. McGregor domaga się rewanżu od dłuższego czasu, a jeśli Dagestańczyk pokona w kwietniu Tony\'ego Fergusona, to organizacja UFC będzie miała świetny argument ku takiej walce. Dana White mówił ostatnio, że potencjalny rewanż wygeneruje rekordową sprzedaż PPV. Do tej pory największym zainteresowaniem cieszyła się... ich pierwsza walka. Sprzedano wtedy około 2,5 miliona PPV.

Nie jest też tajemnicą, że Khabib będzie wymagał gigantycznego wynagrodzenia. Choć McGregor wypowiadał się ostatnio z dużą rezerwą, to mimo wszystko ta walka wydaje się bardzo prawdopodobna.

/fot. Polsat Sport

Kto będzie kolejnym rywalem McGregora?2 z 8

2. Justin Gaethje (21-2, 18 KO, 1 SUB)

Jeśli jednak nie pojedynek z mistrzem, to może z walka z najbardziej szalonym zawodnikiem wagi lekkiej? Justin Gaethje wielokrotnie wypowiadał się na temat McGregora i w większości przypadków nie były to pochlebne słowa. Zdaniem Amerykanina Irlandczyk unika go jak ognia, bo wie, że nie ma z nim szans. Ze względu na styl "Highlighta", ich starcie byłoby pełne fajerwerków.

Gaethje, choć ostatnio nieco zmienił nastawienie z morderczego na nieco bardziej wyrachowane, jest gwarancją ostrej bijatyki. Jego niskie kopnięcia sprawiają problemy każdemu rywalowi, a jak pokazały ostatnie starcia umie też wygrywać szybko i to nokautach pojedynczymi ciosami. Fani kochają go za styl, a on sam twierdzi, że chce wycisnąć z kariery maksimum.

/fot. Polsat Sport

Kto będzie kolejnym rywalem McGregora?3 z 8

3. Jorge Masvidal (35-13, 16 KO, 2 SUB)

Posiadacz pierwszego w historii pasa "BMF" na pewno chciałby zmierzyć się z McGregorem. Pierwsze kroki w kierunku zestawienia tej walki zostały już wykonane. Menadżer Amerykanina Abraham Kawa zasugerował starcie o tymczasowy pas wagi półśredniej. Z kolei Irlandczyk wyśmiał ubiór "Gambereda" podczas gali UFC 246.

Choć McGregor nie wyzwał Masvidala bezpośrednio z nazwiska tuż po wygraniu z Cerrone, to nie ulega wątpliwości, że słowa o "uciszeniu" kolejnych zawodników dotyczyły m.in. właśnie jego.

Dana White jakiś czas temu nie był zwolennikiem takiej konfrontacji. Sugerował, że Masvidal jest zbyt dużym zawodnikiem dla Irlandczyka. Dodatkowo rozbił w pył Nate\'a Diaza, z którym McGregor raz przegrał, a raz wygrał po bardzo wyrównanym starciu.

/fot. Polsat Sport

Kto będzie kolejnym rywalem McGregora?4 z 8

4. Nate Diaz (20-12, 5 KO, 11 SUB)

Nate Diaz uaktywnił się w mediach społecznościowych po walce McGregor - Cerrone. Większość wpisów dotyczyła oczywiście tego, że Irlandczyk nie zrobił na nim większego wrażenia. Obu zawodników łączy wspólna przeszłość, czyli dwie niesamowite walki. Najpierw Diaz, który wskoczył do rozpiski w ostatniej chwili, niespodziewanie poddał "Notoriousa", by następnie przegrać w rewanżu po niesamowicie wyrównanym boju.

O zamknięciu trylogii mówiło się już wielokrotnie, kiedy Diaz nie przejawiał chęci powrotu do oktagonu. Skoro wrócił, to czy uda się zakontraktować takie starcie i przede wszystkim, czy będzie tego chciał McGregor?

/fot. Polsat Sport

Kto będzie kolejnym rywalem McGregora?5 z 8

5. Tony Ferguson (25-3, 12 KO, 8 SUB)

Tutaj sprawa jest prosta. Taka walka będzie możliwa tylko w przypadku zwycięstwa Fergusona z Khabibem. Wtedy "El Cucuy" przejmie pas wagi lekkiej, który może interesować Irlandczyka. Takie starcie - ze względu na agresywny styl Fergusona - na pewno byłoby interesujące.

/fot. youtube.com

Kto będzie kolejnym rywalem McGregora?6 z 8

6. Kamaru Usman (16-1, 7 KO, 1 SUB)

- Dobrze czuję się w tej kategorii wagowej - powiedział tuż po znokautowaniu Cerrone McGregor. Irlandczyk ma już na koncie zwycięstwa przed czasem w dywizji piórkowej, lekkiej oraz właśnie półśredniej. Czy właśnie w tej ostatniej zamierza kontynuować karierę? Kamaru Usman, czyli mistrz wagi do 77 kilogramów, nie ma wątpliwości - z łatwością pokonałby Irlandczyka.

Jego menadżer Ali Abdelaziz - opiekujący się wieloma czołowymi zawodnikami, w tym Khabibem - nie przepada za McGregorem i z przyjemnością zestawiłby Usmana z Irlandczykiem.

W trakcie trwania gali UFC 246 na twitterowym koncie Usmana pojawiły się wulgarne wpisy atakujące m.in. McGregora. Abdelaziz twierdził, że jego klient padł ofiarą hakera, jednak sam Irlandczyk podejrzewał... właśnie menadżera zawodnika. Abdelaziz ma dostęp do kont wielu swoich podopiecznych i niejednokrotnie starał się podkręcać niektóre informacje w mediach społecznościowych.

Czy taka walka o pas wagi półśredniej jest możliwa?

/fot. Polsat Sport

Kto będzie kolejnym rywalem McGregora?7 z 8

7. Floyd Mayweather (50-0, 27 KO)

Kolejny rywal, z którym Irlandczyk już walczył. Chwilę po wygranej McGregora, Mayweather opublikował na swoim Instaramie plakat promujący ich rewanż. Amerykanin pozostaje w kontakcie biznesowym z szefem UFC Daną White\'em i być może liczy na kolejny kasowy pojedynek.

Od dłuższego czasu nie było zresztą głośno o Mayweatherze, więc "Money" idealnie wykorzystał sytuację, by znowu się o nim mówiło. Przypomnijmy, że sam zainteresowany mówi o sobie, jak o zawodniku na emeryturze, którzy będzie walczył tylko za wielkie pieniądze na odpowiednich zasadach i z odpowiednimi przeciwnikami.

Pierwszą walkę wygrał Mayweather przez techniczny nokaut w 10. rundzie.

/fot. PAP

Kto będzie kolejnym rywalem McGregora?8 z 8

8. Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO)

McGregor wyznał ostatnio, że zamierza zostać mistrzem świata w boksie. Wspomniał też o wcześniejszych negocjacjach z obozem Filipińczyka. Manny Pacquiao byłby zainteresowany potencjalnym pojedynkiem, o którym mówił też sam Irlandczyk. On chciałby zorganizować go na nowym stadionie w Dallas.

"Notorious" twierdził jeszcze w zeszłym tygodniu, że do osiągnięcia porozumienia pozostały detale...

/fot. PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze