Nastolatkowie mistrzami świata w slopestyle

Inne
Nastolatkowie mistrzami świata w slopestyle
fot. PAP
Fabian Boesch.

17-letni Szwajcar Fabian Boesch i Niemka Lisa Zimmermann, która w marcu skończy 19 lat, zdobyli w austriackim ośrodku alpejskim Kreischberg tytuły mistrzów świata w narciarstwie dowolnym w konkurencji slopestyle. Polacy nie startowali.

Do jednej osoby, z trojga początkowo, zmniejszyła się reprezentacja Polski. Przed wyjazdem do Austrii kontuzji nadgarstka doznała Zuzanna Witych (AZS AWF Katowice), a już na miejscu pecha miał jej kolega klubowy Szczepan Karpiel-Bułecka. Oboje mieli wystąpić w slopestyle.

"Dla mnie MŚ zakończyły się po treningach. Obita łąkotka i naciągnięte mięśnie. Potrzebuję kilku dni przerwy. Nie ma szans bym tu wystartował. Warunki nie dopisują, skocznie ogromne" - poinformował Karpiel-Bułecka.

W ostatniej konkurencji mistrzostw świata w narciarstwie dowolonym - skicrossie - w biało-czerwonych barwach wystąpi Karolina Riemen-Żerebecka (AZS AWF Katowice).

Zawody w Kreischbergu potrwają do 25 stycznia. O medale walczą tu również uczestnicy 11. mistrzostw świata w snowboardzie. Polacy wystartują jedynie w konkurencjach alpejskich: Aleksandra Król (KS F2 Dawidek Team Zakopane), Weronika Biela, Karolina Sztokfisz i Tomasz Kowalczyk (wszyscy AZS Zakopane).

"W czwartek mamy kwalifikacje i finały w slalomie równoległym. Mam nadzieję, z naszym udziałem. Jesteśmy po treningach i - odpukać - bez kontuzji" - powiedział PAP szkoleniowiec kadry Piotr Skowroński.

Medaliści 15. MŚ w narciarstwie dowolnym w konkurencji slopestyle:

   mężczyźni
1. Fabian Boesch (Szwajcaria) 92,60 pkt
2. Russell Henshaw (Australia) 91,80
3. Noah Wallace (USA) 82,40

   kobiety
1. Lisa Zimmermann (Niemcy) 85,80
2. Katie Summerhayes (W.Brytania) 82,80
3. Zuzana Stromkova (Słowacja) 77,60

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze