Soukalova... nagrała piosenkę. "Spełniło się moje marzenie"

Zimowe
Soukalova... nagrała piosenkę. "Spełniło się moje marzenie"
fot. PAP

Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w biathlonie z Soczi Czeszka Gabriela Soukalova próbuje swych sił w... muzycznym show biznesie. Właśnie wydała singiel, który ma pomóc w walce z nowotworami.

Profesjonalne nagrania piosenki to nie tylko realizacja jej marzeń, ale akcja społeczna, która ma zachęcić mężczyzn do dbania o swoje zdrowie i przeprowadzania profilaktycznych badań. Inspiracją do nagrania utworu była dla wicemistrzyni świata walka z chorobą nowotworową Petra Koukala, który jest jej przyjacielem.

 

My, kobiety od najmłodszych lat rozmawiamy z mamami o zdrowiu. Dzięki temu rozumiemy, jak ważne jest profilaktyka, szczególnie w przypadku nowotworów. Mężczyźni często zaniedbują te sprawy - powiedziała niespełna 26-letnia Czeszka, mistrzyni świata w sztafecie mieszanej z Kontiolahti.

 

Śpiewanie jest jednym z hobby Soukalovej. Biathlonistka wykonywała już utwory innych wykonawców podczas otwarcia mistrzostw świata w biathlonie czy uroczystościach wręczenia nagród dla najlepszych sportowców roku w jej dyscyplinie.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze