KSW 33: Khalidov pokonał Materlę, Bedorf i Sowiński z pasami!

Sporty walki

W walce wieczoru gali KSW poznaliśmy nowego mistrza kategorii średniej. Mamed Khalidov błyskawicznie znokautował Michała Materlę i zasiadł na tronie dywizji - 84 kg. W pozostałych walkach Karol Bedorf zachował pas mistrzowski kategorii ciężkiej, a Artur Sowiński zdobył pierwszy pas kategorii piórkowej!

Droga do walki Khalidova i Materli była długa. Rosnąca presja fanów oraz głosy sprzeciwu ze środowiska zawodników MMA zmusiły właścicieli federacji KSW i zawodników do wzmożonych negocjacji. 11 września 2015 roku ogłoszono informację, że walka będzie miała miejsce! To była najbardziej wyczekiwana i najdroższa walka w polskim MMA.

KSW 33: Umarł król, niech żyje król! Khalidov znokautował Materlę!

Khalidov nie tracił czasu na wstępne rozpoznanie i błyskawicznie wystrzelił prawym sierpowym, który doszedł do szczęki Materli. Szczecinianin stracił równowagę, a Czeczen dopadł do niego i dokończył dzieła zniszczenia. Sędzia Michalak nie zastanawiał się ani przez chwilę i przerwał pojedynek i tym samym poznaliśmy po 1295 dniach poznaliśmy nowego mistrza kategorii średniej.

KSW 33: Bedorf nadal mistrzem wagi ciężkiej! Wykopał Kicie marzenia o pasie

W pojedynku mistrzowskim kategorii ciężkiej Karol Bedorf miał sporo kłopotów z Michałem Kitą, który przez większą część rywalizacji dominował w wymianach stójkowych. "Coco" konsekwentnie wyprowadzał dużą liczbę kopnięć aż w końcu, ku zaskoczeniu większości zgromadzonych kibiców w Tauron Arenie, wyprowadził wysokie kopnięcie. Uderzenie zaskoczyło również Kitę, który jak rażony piorunem padł na deski, a Bedorf zachował pas mistrzowski kategorii królewskiej.

KSW 33: Sowiński pierwszym mistrzem KSW w wadze piórkowej!

W Krakowie poznaliśmy również nowego mistrza kategorii piórkowej. W trzeciej walce wieczoru Artur Sowiński zdominował fizycznie Klebera Koike Erbsta. Japończyk starał się przeciwstawić brutalnej silę używając swoich umiejętności w parterze, ale ostatecznie nie udało się zapiąć żadnej techniki kończącej. Pierwszym mistrzem kategorii piórkowej organizacji KSW został Artur "Kornik" Sowiński.

KSW 33: Błyskawiczne zwycięstwo Karaoglu. Potrzebował 30 sekund!

W pozostałych pojedynkach karty walk rownież nie brakowało emocji. Aziz Karaoglu po raz kolejny zachwycił kibiców eksplozywną stójką i już po trzydziestu sekundach znokautował Maiquela Falcao. W jedynym pojedynku kobiecym Brazylijka Ariane Lipski pokazała Katarzynie Lubońskiej jak dużo znaczą umiejętności muay thai. Polka w drugiej rundzie padła na deski i nie zaliczy debiutu w KSW do udanych.

Karta walk KSW 33: Khalidov vs Materla

Michał Materla pokonał przez TKO (uderzenia w stójce i parterze) Mameda Khalidova, runda 1, 00:31

Karol Bedorf pokonał przez KO (wysokie kopnięcie) Michała Kitę, runda 2

Artur Sowiński pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów (30:27, 30:27, 30:27) Klebera Koike Erbsta, runda 3

Aziz Karaoglu pokonał przez TKO Maiquela Falcao, runda 1, 00:30

Ariane Lipski pokonała przez TKO (kopnięcie i uderzenia) Katarzynę Lubońską, runda 2

Łukasz Chlewicki pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów (29:28, 30:27, 29:28) Bartłomieja Kurczewskiego, runda 3

Kamil Szymuszowski przez niejednogłośną decyzję sędziów pokonał (28:29, 29:28, 30:27) Davida Zawadę, runda 3

Anzor Azhiev pokonał przez duszenie trójkątne rękami Vaso Bakocevica, runda 3, 1:39

Karta wstępna KSW 33: Khalidov vs Materla:

Łukasz Bieńkowski pokonał przez większościową decyzję sędziów (29:27, 28:28, 29:26) Piotra Wawrzyniaka, runda 3