Mało emocji w Zabrzu. Przerwana seria Górnika

Górnik Zabrze zremisował z Termliką Bruk-Bet Nieciecza 0:0 w meczu 20. kolejki Ekstraklasy. Emocji brakowało przez większość spotkania. Tym samym zabrzanie przerwali serię 69. ligowych meczów, w których padły gole.

Trener gospodarzy Leszek Ojrzyński debiutował w roli szkoleniowca zabrzan w sierpniowym, wyjazdowym spotkaniu z Termalicą. Jego zespół przegrał wtedy 0:3, dwie bramki zdobył napastnik Dawid Plizga, wypożyczony do "Słoni" ze śląskiej drużyny.

Niech cała Polska się dowie, że Probierz wygrał w Chorzowie!

W sobotę gospodarze i ich kibice szykowali się na rewanż, jednak pierwsza połowa nie przyniosła wielkich emocji. Żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić bramce rywala. Więcej akcji ofensywnych przeprowadził Górnik. W 14. minucie w polu karnym "Słoni" składał się w dobrej pozycji do strzału kapitan zabrzan Adam Danch i... został zablokowany.

Termalica odpowiedziała strzałem Tomasza Foszmańczyka z 16 metrów obok słupka. Gole nie padły, co nie mogło dziwić, bo nie było celnego strzału przez 45 minut. Potem kibice mogli już oczekiwać wieści z Paryża, gdzie trwało losowanie grup mistrzostw Europy. "I co?, i co?" - pytali się w przerwie nawzajem. Po jego wynikach nastroje w kwestii szans biało-czerwonych na wyjście z grupy były optymistyczne.

Po przerwie nadal kibice nie oglądali piłkarskiej uczty na murawie. Zamiast tego otrzymali "typowy mecz walki". W 58. minucie na rajd zdecydował się pomocnik zabrzan Roman Gergel. Zmylił obrońców, uderzył celnie, ale nie dał rady pokonać Andrzeja Witana. W końcówce częściej i groźniej atakował Górnik. W 83. min. "piłkę meczową" dla gospodarzy miał Szymon Skrzypczak. Po jego strzale głową bramkarz Termaliki musiał się bardzo napracować. Goście też mieli wielką szansę. Po główce Michała Markowskiego z bramki Górnika piłkę wybił Robert Jeż. Skończyło się bez goli.

Górnik Zabrze - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0

Żółte kartki: Dominik Sadzawicki, Radosław Sobolewski - Patryk Fryc, Bartłomiej Babiarz.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 8 325.

Górnik Zabrze: Radosław Janukiewicz - Dominik Sadzawicki, Bartosz Kopacz, Adam Danch, Mateusz Słodowy - Roman Gergel, Radosław Sobolewski (61. Ołeksandr Szeweluchin), Aleksander Kwiek (61. Robert Jeż), Adam Dźwigała, Armin Cerimagic (76. Konrad Nowak) - Szymon Skrzypczak.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Andrzej Witan - Patryk Fryc, Dawid Sołdecki, Michał Markowski, Sebastian Ziajka - Bartłomiej Smuczyński (66. Martin Juhar), Bartłomiej Babiarz, Tomasz Foszmańczyk (82. Dalibor Pleva), Mateusz Kupczak, Dawid Plizga - Wojciech Kędziora.