Reprezentacyjny obrońca w Warszawie występował w latach 2006-2013, w koszulce z "L"-ką na piersi wystąpił wówczas 108-krotnie. 16-krotny reprezentant Polski po imponującym okresie w rosyjskim Krasnodarze od dłuższego czasu nie mógł znaleźć sobie miejsca w zespole. Duży wpływ na spadek w klubowej hierarchii miała poważna kontuzja.

Rakels drugim najlepszym piłkarzem Łotwy! Sabala szósty

"Jędza" podpisał umowę w towarzystwie Bogusława Leśnodorskiego, Michała Żewłakowa i Mariusza Piekarskiego. Odbyła się też już oficjalna sesja zdjęciowa prezentującego 16-krotnego reprezentanta Polski z koszulką Legii.

Umowa podpisana została na okres sześciu miesięcy, obowiązywać będzie od stycznia do zakończenia sezonu 2015/2016. Polak chwilę po dopięciu wszystkich formalności udał się na urlop, który trwać będzie do 8 stycznia. Na temat tymczasowego pozyskania Jędrzejczyka wypowiedział się Michał Żewłakow:
Cała akcja poszła szybko i bezproblemowo. Duży wpływ na transfer miał fakt, że "Jędza" bardzo chciał dołączyć do naszej drużyny, to znacznie ułatwiło transakcję. Moja rozmowa z Arturem była krótka i konkretna, był bardzo zdecydowany.