Nowy rok będzie dla rugbystów bardzo ważny. Nie tylko sportowo, ale także szkoleniowo

Inne

W nowym roku kadra rozegra dwa ostatnie spotkania w Pucharze Narodów Europy i podsumuje dwuletni cykl meczowy. Polska zorganizuje także prestiżowy turniej Grand Prix Series w rugby siódemek. W lutym duża kadra ma wyjechać na zgrupowanie do RPA.

Marek Płonka: Jedziemy do Uniwersytetu Pretorii. Na samym uniewersytecie są 53 drużyny. Jest z kim grać. Czekamy tylko na zgodę Afrykańskiej Federacji.

 

To nie skaryfikacja. To rugby!


Nowy prezes Polskiego Związku Rugby myśli także o innych kierunkach szkoleniowych.

Serge Bosca: Jeśli chodzi o najbliższą okolicę, wzorujemy się na Niemcach. Też bardzo dobrze grają. Silna liga, przez dwa lata stworzyli bardzo fajny program. Trzy lata temu z nimi wygraliśmy, ale teraz oni pewnie by wygrali.

Wiosną kadra zakończy rozgrywki w Dywizji 1B meczami z Belgią i Holandią. Jest szansa na zajęcie wyższego miejsca niż czwarte.

Płonka: Będą to na pewno dwa trudne mecze. Chłopcy na pewno - ja zresztą też - będą chcieli się zrehabilitować za porażkę z Belgami. Tamto spotkanie nam totalnie nie wyszło.

Polski Związek Rugby pozyskał także organizacje prestiżowego turnieju Grand Prix Series, który będzie się odbywał w naszym kraju przez cztery kolejne lata. Do Polski przyjadą czołowe ekipy świata i będzie można ogrywać się z najlepszymi.

Bosca: To znaczy, że będziemy grać z 11 najlepszymi drużynami Europy. Na początku na pewno będzie ciężko, ale chcemy zbudować silną ekipę. Powalczymy.

Nie tylko o wyniki, ale także o serca kibiców.

Bosca: Jeśli nasi zawodnicy grają tak, jak w ostatnim meczu z Mołdawią, kibice na pewno czują to zaangażowanie. I będą przychodzić na stadiony. Więc nie ma się co martwić - będą kibice, Polacy będą awansować. Oby się udało. Ta piękna dyscyplina sportu na to zasługuje.

Marcin Wiciński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie