Prognozy 2016: Siatkarze i siatkarki powalczą o igrzyska olimpijskie

Siatkówka

Misja Rio to cel numer jeden siatkarskich reprezentacji w nadchodzącym sezonie. O sportowym karnawale w Brazylii marzy jednak wielu, a o bilet nie będzie łatwo. Pierwszą okazją do zapewnienia sobie miejsca na igrzyskach będą styczniowe turnieje kwalifikacyjne.

Panie w Ankarze zmierzą się w grupie z Rosjankami, Belgijkami i Włoszkami. Panowie w Berlinie zagrają z Niemcami, Serbią i Belgią.

 

Terminarz turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie. Kiedy grają Polacy?

 

"Właściwie są to takie mocne mistrzostwa Europy. Szalenie trudno będzie awansować bezpośrednio z tego turnieju. Ważne, w przypadku braku awansu, byśmy zajęli miejsce w pierwszej trójce, bo jest to prolongata do turnieju światowego, z którego będzie dużo łatwiej się zakwalifikować" - ocenia były selekcjoner reprezentacji Polski Ireneusz Mazur.

 

W lipcu Polska po raz kolejny stanie się centrum światowej siatkówki. Wszystko za sprawą Final Six Ligi Światowej. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej już po raz czwarty powierzyła naszemu krajowi organizację tego prestiżowego turnieju. Zawodniczki trenera Jacka Nawrockiego będą w tym czasie rywalizować w rozgrywkach II Dywizji World Grand Prix.

 

"Oczekujemy, że postawią, jako cel główny, awans do elity Grand Prix. Dwa razy z rzędu były o krok od tego awansu, ostatnio organizowaliśmy turnieje finałowe. Wypadałoby wreszcie się nad tym zastanowić, bo Grand Prix dostarcza sporo punktów rankingowych i też daje jakąś szansę na poprawienie pozycji żeńskiej reprezentacji - twierdzi komentator Polsatu Sport Marcin Lepa.

 

Nadchodzący sezon zaczyna się wyjątkowo szybko, ale... "Oby to był najdłuższy rok dla reprezentacji. Rozpoczyna się już w styczniu, ale oby trwał przez Ligę Światową, aż do igrzysk olimpijskich" - dodaje Jerzy Mielewski. Tego w nadchodzącym roku życzymy naszym reprezentacjom i kibicom.

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze