Szalenie ciekawie zapowiada się walka o Puchar Polski. Istnieje spora szansa na powtórkę z ubiegłego roku, gdy w finale spotkały się Legia Warszawa i Lech Poznań. Faworyci w półfinale trafili na przedstawicieli I ligi – Zawiszę Bydgoszcz i Zagłębie Sosnowiec. Jednak ekstraklasowe drużyny nie mogą być pewne siebie. Bydgoszczanie sprawili niespodziankę w ćwierćfinale eliminując Śląsk Wrocław. Jeszcze większa była udziałem sosnowiczan, którzy ograli będącą w świetnej formie Cracovię. Pierwsze mecze półfinałowe odbędą się 30 marca. Finał zostanie rozegnany 2 maja.

Krzywicki zagra w kadrze? Pokazał powołanie od Nawałki!

 

Do końca maja poznamy też mistrza Polski. Tytułu broni poznański Lech. Aktualnie liderem rozgrywek jest Piast Gliwice, a faworytem pozostaje Legia, która wygraniem ligi i zdobyciem PP chciałaby uczcić 100-lecie klubu.

 

Interesująco zapowiada się walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Szanse na to ma kilka zespołów. Liderem 1 ligi jest Wisła Płock. Tuż za nią znajdują się Arka Gdynia, Zagłębie Sosnowiec, Zawisza Bydgoszcz, Stomil Olsztyn i Dolcan Ząbki. Chętnych do wygrania pierwszoligowych zmagań nie brakuje.

 

Co czeka nas na polskich boiskach w 2016 roku zobacz w materiale wideo.