Derby dla Anwilu Włocławek! Jelinek poprowadził kolegów do zwycięstwa

Derbowy mecz Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń nie zawiódł oczekiwań! Gospodarze podtrzymali swoją znakomitą passę w Hali Mistrzów, wygrywając tam po raz ósmy w tym sezonie. Bohaterem spotkania okazał się najlepszy strzelec Tauron Basket Ligi David Jelinek.

Kibice koszykówki nie mogli narzekać na to, co widzieli. Od początku mecz był bardzo zacięty i szala przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Szczególnie w pierwszej połowie, po której gospodarze prowadzili jednak 42:41.

Stelmet zaprasza kibiców w wyjątkowy sposób (WIDEO)

Decydująca dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta. W pewnym momencie koszykarze z Włocławka zdołali odskoczyć na dziewięć punktów. Od tej pory wychodziło im praktycznie wszystko. W przeciwieństwie do rywali, którzy zaczęli popełniać masę błędów. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 82:67.

Włocławek pozostaje niezdobytą twierdzą dla toruńskich drużyn od 21 lat! Po raz ostatni klub z Torunia wygrał tam w 1995 roku.

Poniedziałkowe spotkanie było także starciem dwóch liderów, czyli Davida Jelinka i Danny’ego Gibsona. Obaj to absolutna czołówka Tauron Basket Ligi, jeśli chodzi o średnią punktów na mecz. Tego dnia lepszy okazał się Czech, który zdobył 24 punkty. Dołożył do tego pięć zbiórek i jedną asystę. Dorobek Gibsona to 18 punktów, jedna zbiórka i cztery asysty.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 82:67 (18:17, 24:24, 13:12, 27:14)

Anwil Włocławek: David Jelinek 24, Fiodor Dmitriew 12, Kamil Łączyński 11, Kervin Bristol 10, Bartosz Diduszko 8, Robert Tomaszek 8, Grzegorz Kukiełka 6, Piotr Stelmach 3, Robert Skibniewski 0, Kamil Hanke 0, Stefan Marchlewski 0

Polski Cukier Toruń: Danny Gibson 18, Łukasz Wiśniewski 12, Michał Michalak 12, Markeith Cummings 9, Krzysztof Sulima 8, Kamil Michalski 3, Maksym Kornijenko 3, Stevan Milosevic 2, Bartosz Bochno 0, Aleksander Perka 0