FEN 10: Zmiany w karcie walk! Nowi rywale Zontka i Biszczaka

Sporty walki

Z powodu kontuzji na FEN 10 w Lubinie nie zawalczą Christian Baya, Hracho Darpinyan oraz Piotr Rogosz, a ich miejsca w karcie walk zajmą Anatoli Hunanyan, Malik Merada oraz Janu Malkriado Cruz. Gala odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 stycznia. Transmisja wydarzenia w Polsacie Sport od godziny 20:00 i Polsacie Sport News od godziny 23:00.

Miejsce Holendra w walce wieczoru zajmie Anatoli Hunanyan. Ormianin, rywal Pawła Biszczaka, jest trzykrotnym mistrzem świata. Na co dzień zawodnik trenuje w Hanuman Gym Praha w Czechach. 33-latek o pseudonimie "Tolja" ma na swoim koncie 27 zawodowych pojedynków oraz 7 porażek, a czternaście zwycięstw zakończył przez nokaut. Hunanyan ma za sobą również siedem zawodowych walk bokserskich. Dwukrotnie walczył w Polsce i odniósł dwa zwycięstwa, a jedno nad Pavlem Oboznym, ostatnim rywalem Biszczaka.

Dla mnie to jest informacja z ostatniej chwili. Szykowałem się na zawodnika z Holandii i liczę, że jeszcze do tej walki dojdzie. Ja nie miałem nawet okazji obejrzeć swojego rywala i dla mnie jest to trochę stresująca sytuacja. Wrócę do domu i z trenerem przeanalizujemy swojego rywala - powiedział Paweł Biszczak w programie Puncher.

Z Marcinem Zontkiem ostatecznie zmierzy się Malik Merada (19-5), który miał okazję walczyć dla takich organizacji jak M-1 Global czy Cage warriors. Ostatnio Fracuz na swoim koncie zapisał cztery porażki z rzędu, ale wcześniej zanotował sześć zwycięstw. Walczył z takimi zawodnikami jak Maxim Grishin, Thierry Sokoudjou, Mikhail Zayats czy Egidijus Valavicius.

Marcin zgodził się na taką zmianę i podjął wyzwanie. Francuz jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, ale posiada świetne warunki fizyczne i sprawi na pewno sporo kłopotów Zontkowi - ocenił Paweł Jóźwiak.

Ostatnia zmiana dotyczy rywala Bartosza Muszyńskiego, który miał zmierzyć się z Piotrem Rogoszem, a jego miejsce zajmie Janu Malkriado Cruz. Portugalczyk dwukrotnie przegrywał na galach Fight Exclusive Night z Pawłem Biszczakiem i Wojciechem Wierzbickim.

Niestety na kontuzję nie mamy wpływu i tym razem wypadli nam zawodnicy z dwóch walk wieczoru. Szybko poradziliśmy sobie z zastępstwami. Zawsze mamy plan B, bo urazy zdarzają się na każdym etapie przygotowań - powiedział Jóźwiak.

Fragment programu Puncher i zapowiedź gali FEN 10 zobaczysz w załączonych materiałach wideo!

 

Transmisja gali w Polsacie Sport od godziny 20:00 i Polsacie Sport News od godziny 23:00.

 

 

Pozostała część karty walk FEN 10:

 

 

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze