IG awansowało do finału kwalifikacji Challenger Series EUNE

E-sport
IG awansowało do finału kwalifikacji Challenger Series EUNE
@IlluminarGaming

Po ciężkiej potyczce z czeskim Fraternitas, gracze Illuminar Gaming zapewnili sobie awans do finału otwartych kwalifikacji Challenger Series EUNE. Już jutro Creaton i spółka, rozegrają spotkanie z węgierskim Wonder Stag e-Sports.

Polski Super Team, w którego skład wchodzą najlepsi gracze League of Legends z naszego kraju, zapewnił sobie awans do finału otwartych kwalifikacji Challenger Series EUNE. Zawodnicy Illuminar Gaming pokonali dziś czeskie Fraternitas wynikiem 2:0, lecz zwycięstwo nie przyszło im tak łatwo jak mogłoby się wydawać.

 

Mecz rozgrywany w trybie BO3 (best of three - przyp. red.), zawodnicy Illuminar Gaming rozpoczęli od szybkiego zwycięstwa na pierwszej mapie. Czesi nie mogli znaleźć sposobu na konsekwentnie grających Polaków, których kompozycja zespołu w stosunku do Czechów była dużo mocniejsza. W drugim starciu, obraz gry wyglądał już zgoła inaczej. Obydwie drużyny grały bardzo zachowawczo co doprowadziło do ponad godzinnego starcia! Zarówno Polacy i Czesi mieli już na swoich kontach ponad 100 000 złota i tak naprawdę wygrać mogło jedynie doświadczenie, którego w tym wypadku więcej posiadali Polacy. 

 

Nasi rodacy wygrywając w meczu z Fraternitas, zapewnili sobie nie tylko awans do finału drabinki otwartych kwalifikacji do Challenger Series, ale również awans do kolejnej fazy kwalifikacji, w której zmierzą się najlepsze zespoły z Starego Kontynentu walczące o udział w wiosennym splicie Challenger Series 2016. W przypadku zwycięstwa z węgierską formacją Wonder Stag e-Sports, zawodnicy Illuminar Gaming zmierzą się z którymś z zespołów występujących w ubiegłym sezonie CS (drużyny z miejsc 5 i 6, które będą walczyć o utrzymanie w lidze - przyp. red.). 

 

Przed Polakami jeszcze długa droga do upragnionego awansu, jednak w obecnej dyspozycji i z zapasem czasu, gracze Illuminar Gaming są w stanie poprawić wiele aspektów w swojej grze i ostatecznie zagrać w nowym sezonie Challenger Series 2016 Europe. Spotkanie finałowe między Illuminar Gaming a Wonder Stag e-Sports, odbędzie się już jutro (tj. 06.01) o godzinie 19:30.

Marcin Kilar

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze