Organizacja 24/7 eSports ogłosiła przerwanie współpracy i rezygnację z planowanego podpisania kontraktów, z dotychczas reprezentującą ją dywizją Counter-Strike: Global Offensive. Procedura nastąpiła w trybie natychmiastowym, a powodem takiego obrotu spraw miały być anonimowo przesłane do włodarzy organizacji informacje mówiące o tym, że zawodnicy uczestniczyli w tak zwanym 'ustawianiu meczów'.

Dotychczasowy skład CS:GO australijskiej organizacji reprezentowali byli gracze Skyred, którzy do 24/7 eSports przybyli zaledwie dwa tygodnie temu. Od tamtego czasu rozegrali oni zaledwie jeden oficjalny mecz przeciwko inchk1ng, w ramach D! NgIT Azji Invitational Sezon 2, który na domiar złego zakończył się dla nich porażką 0:2.

 

Właściciel - Wei-Ning Yong stwierdził, że choć nie ma jednoznacznych dowodów, że gracze byli zaangażowani w ustawianie meczów, to jednak "jednobrzmiąca opinia publiczna" dała mu do myślenia i niejako zmusiła do podjęcia takich kroków. Wypowiedział się on również na temat całego zajścia w wydanym przez siebie oficjalnym oświadczeniu:


"Jestem niezwykle rozczarowany tym, że sprawy tak się potoczyły. Mimo że nie mamy jednoznacznych dowodów na brak uczciwości ze strony zawodników, jesteśmy zmuszeni zareagować na jednobrzmiącą opinię publiczną i w imię walki ze zjawiskiem 'matchfixingu' wyciągnąć konsekwencje. Nasz nowy zespół CS:GO nie podpisał jeszcze żadnych pisemnych zobowiązań i to się już nie zmieni".

 

 

Dotychczasowy skład CS:GO 24/7 eSports:

 

Vu "cLb" Hoang Nguyen
Cong "crazyguy" Anh Ngo
Ngoc "Zac" Thien Nguyen
Hoang "d@rklord" Giang Phung
Phu "Rap" Quoc Phan