Kobe Bryant przekroczył 33 tysięcy punktów

Koszykówka
Kobe Bryant przekroczył 33 tysięcy punktów
fot. PAP

Gwiazda Los Angeles Lakers od dłuższego czasu jest trapiona przez kontuzje i na parkietach NBA nie może pokazać tego, do czego nas przyzwyczaił przez wiele lat znakomitej gry. Ostatniej nocy wkroczył jednak do elitarnego klubu 33,000 zdobytych punktów, w którym są tylko Karl Malone i Kareem Abdul-Jabbar.

Jeziorowcy swoje spotkanie rozgrywali w Sacramento, gdzie nieznacznie przegrali z miejscowymi Kings po fantastycznej pogoni. Mimo blisko 30 punktów straty Lakers na minutę przed końcem wyszli na prowadzenie 115:114, jednak znakomita postawa Rajona Rondo uratowała gospodarzy.

Szóste z rzędu zwycięstwo Chicago Bulls

Bryant ostatnie spotkania oglądał raczej z perspektywy ławki rezerwowych czy trybun, jednak tego wieczora był tym prawdziwym Czarnym Mambą, który przez ostatnie kilkanaście lat zachwycał kibiców w całej Ameryce. Doświadczony zawodnik rzucił aż 28 punktów (10/18 z gry).

Bryant okazałym wynikiem z hali w Sacramento przekroczył magiczną barierę 33,000 punktów w karierze, którą w historii udało się pokonać jedynie Karlowi Malone i Kareemowi Abdul-Jabbarowi.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze