Łukasz Koszarek jak Stephen Curry (WIDEO)

Koszykówka

Stephen Curry słynie z rzutów za trzy punkty. Jego rzut jest tak precyzyjny, że jeśli nie ma przy nim obrońcy, to wygląda to jak egzekucja (zresztą, nawet jeśli jest, to nic nie zmienia). Okazuje się, że Łukasz Koszarek ma taką samą opinię wśród kolegów.

Mecz Stelmetu Zielona Góra Koszarek otworzył rzutem z dystansu. Co w tym niezwykłego? Zachowanie Mateusza Ponitki (na filmie widać go w rogu boiska), który zamiast walczyć o zbiórkę, natychmiast wraca do obrony, choć piłka jeszcze jest w powietrzu. Koszarek ma w tym sezonie statystyki rzutów za 3 punkty na poziomie 43,8 proc.

 

Rzut Łukasza Koszarka w załączonym materiale wideo. Relację z meczu przeprowadził serwis Emocje TV.

 

Stephen Curry jest statystycznie trochę lepszy. Rzuca za 3 punkty ze skutecznością 44,5 proc. Na słynnym wideo widać, jak podczas meczu Golden State Warriors z Charlotte Hornets Andrew Bogut bije się o zbiórkę, a kiedy wyrywa piłkę rywalom podaje ją do niekrytego Stephena Curry'ego. Rozgrywający Golden State składa się do rzutu, a Bogut nawet nie patrzy, czy trafi, tylko od razu zaczyna wracać do obrony. Jeśli miałby jakiekolwiek wątpliwości, to zostałby pod koszem i walczył o zbiórkę.

 

W Tauron Basket Lidze prawie jak w NBA

 

 

 

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze