Z kim Polacy zagrają w Tokio?

Inne
Z kim Polacy zagrają w Tokio?
fot. PAP

Polscy siatkarze wygrali w Berlinie z Niemcami, zajęli trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym i zachowali szansę na udział w igrzyskach olimpijskich w Rio. Podopieczni Stephane Antigi w maju zagrają w Tokio w turnieju interkontynentalnym. Z jakimi rywalami będą walczyć biało-czerwoni?

Dwa światowe turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro odbędą się w drugiej połowie maja. Polaków najbardziej interesuje ten, który zostanie rozegrany w Tokio. Wystąpi w nim osiem zespołów: gospodarz - Japonia, trzy czołowe drużyny z federacji azjatyckiej - Iran, Australia, Chiny, drużyny z drugiego i trzeciego miejsca z europejskiego turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie - Francja i Polska, druga drużyna kwalifikacji w Ameryce Południowej - Wenezuela oraz druga drużyna eliminacji w Ameryce Północnej - Kanada.

 

Dreszczowiec w Berlinie! Niemcy pokonane, Polacy nadal w grze o Rio

 

Turniej zostanie rozegrany systemem "każdy z każdym", biało-czerwoni rozegrają więc siedem spotkań. O awans będzie z pewnością łatwiej, niż w Berlinie. W Rio zagrają trzy czołowe ekipy tego turnieju plus najlepsza drużyna z Azji (turniej jednocześnie kwalifikacją dla przedstawicieli tego kontynentu), więc z ośmiu walczących reprezentacji, aż cztery uzyskają olimpijskie paszporty.

 

 

Udział w turnieju siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro mają już zapewniony: Brazylia (gospodarz), USA, Włochy (dwie najlepsze drużyny rozegranego od 8 do 23 września 2015 w Tokio Pucharu Świata), Rosja (zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie 5-10 stycznia 2016), Argentyna (zwycięzca rozegranych w dniach 9-11 października 2015 w Wenezueli kwalifikacji południowoamerykańskich) oraz Kuba (zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Północnej rozegranego w dniach 8-10 stycznia 2016 w Kanadzie). W turnieju olimpijskim (7-21 sierpnia) wystąpi 12. reprezentacji.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie