Team Celestial wygrywa Team Story Cup

E-sport
Team Celestial wygrywa Team Story Cup
@TeamCelestial

Skład grający pod egidą Team Celestial pokonał wczoraj Yolo Miracle 9-3 i został najlepszą drużyną w Chinach. Oprócz tytułu Team Story Cup drużyna zdobyła 48 000 dolarów amerykańskich.

Fani chińskiego Hearthstone'a nie byli zaskoczeni tym, że to właśnie te dwie drużyny zagrały w finale Team Story. Oba składy kompletnie zdominowały rozgrywki w Chinach i ich pojawienie się w wielkim finale nie było zaskoczeniem. Celestial od momentu powstania w kwietniu 2015 jest jedną z najgroźniejszych drużyn w regionie.

 

Niekwestionowane zwycięstwo Team Celestial w sezonie zasadniczym stawiało ich w roli faworytów także w play offach Team Story. Za sprawą wysokiego rozstawienia, Celestial musiało wygrać tylko jedną serię spotkań aby zagrać w finale. Ich finałowi rywale - Yolo Miracle - pokonali we wcześniejszej rundzie Edward Gaming wynikiem 9-7.

 

Pomimo tego, że każda z drużyn wystawiła czterech zawodników do finałowej serii, Team Celestial użyło tylko dwóch graczy do wygrania wielkiego finału. MVP ostatniego spotkania został Caoyuan (3-1 jako Druid, 4-0 jako Control Priest). Rosicky, SleepyShaman i Robin wygrali po jednej grze dla Yolo Miracle i ustanowili ostateczny wynik na 9-3 na korzyść Team Celestial.

 

Zwycięstwo w play offach Team Story Cup i jedenaście zwycięstw w sezonie zasadniczym pozwoliło Team Celestial zarobić aż 65 000 dolarów amerykańskich w tym roku. 

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze