Buric przedłużył kontrakt z Lechem Poznań

Piłka nożna
Buric przedłużył kontrakt z Lechem Poznań
fot. Cyfrasport

Bośniacki bramkarz Jasmin Buric przedłużył o trzy lata kontrakt z Lechem Poznań. Nowa umowa będzie obowiązywać do czerwca 2019 roku. Buric jest pierwszym piłkarzem drużyny mistrza Polski, który przedłużył wygasający w czerwcu kontrakt.

- Rozmowy w sprawie przedłużenia umowy sfinalizowano szybko. Buric jest z nami od siedmiu lat. Dwukrotnie zdobywał z Lechem tytuł mistrza Polski w latach 2010 i 2015 i raz w 2015 roku superpuchar. Cieszymy się, że będzie z nami przez kolejne trzy lata – tak skomentował podjętą decyzję Piotr Rutkowski, wiceprezes Lecha.

 

Zdenek Ondrasek zagra w Wiśle Kraków

 

Zadowolony z przedłużenia kontraktu jest także bramkarz. Dzięki temu może skoncentrować się na rozpoczynających się przygotowaniach do drugiej części sezonu 2015/ 2016. - Poznałem miasto i klub. Dobrze się tutaj czuję. Nie wahałem się. Byłem zdecydowany, żeby zostać w Lechu. Do porozumienia doszło szybko – powiedział Jasmin Buric.

 

Bośniacki bramkarz w pierwszej części sezonu 2015/ 2016 był podstawowym bramkarzem mistrza Polski. W aż piętnastu z 33 rozegranych spotkań zachował czyste konto. W znacznej mierze dzięki niemu Lech, pod batutą trenera Jana Urbana, z 10 meczów w dwóch miesiącach w ekstraklasie wygrał 7, dwa zremisował i jedno przegrał i awansował z ostatniego, szesnastego miejsca w tabeli na szóste. 14 lutego 2016 r. rozegra w Poznaniu pierwsze w drugiej fazie ekstraklasowe spotkanie z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie