Nowak oficjalnie nowym trenerem Lechii Gdańsk

Piłka nożna
Nowak oficjalnie nowym trenerem Lechii Gdańsk
fot. lechia.pl

Nowym trenerem pierwszego zespołu Lechii Gdańsk został Piotr Nowak. 51-letni szkoleniowiec otrzymał stosowne dokumenty z Polskiego Związku Piłki Nożnej, które umożliwiają mu prowadzenie drużyny Biało-Zielonych w Ekstraklasie.

"Komisja Techniczna Polskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że po zapoznaniu się z dokumentami oraz opinią odpowiedniego gremium UEFA, wyraża warunkową zgodę na podjęcie przez Piotra Nowaka pracy jako trenera pierwszego drużyny klubu ekstraklasy Lechia Gdańsk.

 

Zgoda ta zostaje wydana do 30 czerwca 2016 roku. Do tego czasu trener Piotr Nowak musi uzupełnić niezbędne kwalifikacje pozwalające mu na dalszą pracę jako szkoleniowca klubu Ekstraklasy" - brzmi treść komunikatu, jaki klub otrzymał dziś od Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Wymarzony mecz Żyry! Dwa gole w trzynaście minut (WIDEO)

 

Piotr Nowak to były reprezentant Polski, który swoją karierę piłkarską rozpoczynał we Włókniarzu Pabianice. Grał również w GKS Bełchatów, Zawiszy Bydgoszcz, Widzewie Łódź, tureckim Bakirkoysporze, Yung Boys Berno, a także w Dynamie Drezno i TSV 1860 Monachium. Pod koniec kariery zawodniczej Nowak grał w Stanach Zjednoczonych, gdzie w barwach Chicago Fire wywalczył mistrzostwo USA oraz dwukrotnie sięgał po krajowy puchar.

 

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Nowak pozostał w Stanach i rozpoczął pracę trenerską w zespole D.C. United. W swoim pierwszym sezonie w roli szkoleniowca w 2004 roku Nowak zdobył tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych. Po zakończeniu pracy w D.C. United Nowak był członkiem sztabu szkoleniowego w pierwszej reprezentacji USA oraz prowadził drużynę narodową Stanów Zjednoczonych do lat 23. W latach 2009 – 2012 Nowak był trenerem Philadelphia Union, zaś od 2014 roku sprawował funkcję dyrektora technicznego reprezentacji Antigui i Barbudy.

 

Nowak miał już okazję spotkać się z piłkarzami Biało-Zielonych, w sobotę przyglądał się ich poczynaniom podczas turnieju Amber Cup w Ergo Arenie. Pojawił się też podczas badań szybkościowych i wydolnościowych, jakie drużyna przechodziła w poniedziałek i wtorek.

 

- W turnieju Amber Cup piłkarze pokazali odpowiednie zaangażowanie i profesjonalizm. Mimo towarzyskiego charakteru imprezy chcieli ją wygrać i swój cel zrealizowali. Podczas turnieju odbyłem indywidualne rozmowy z niektórymi zawodnikami, a wkrótce zamierzam przeprowadzić ich jeszcze więcej. Musimy znać nasze oczekiwania wobec siebie, by poziom wzajemnej współpracy był jak najwyższy. Każdy z piłkarzy musi wiedzieć, że bierze odpowiedzialność za grę Lechii, ale to samo dotyczy mnie i moich współpracowników ze sztabu szkoleniowego. Wynik sportowy Lechii to dla każdego cel nadrzędny - przyznaje Nowak.

MC, lechia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie