Wizerunek McGregora na monecie?

Sporty walki
Wizerunek McGregora na monecie?
fot. twitter.com

Conor McGregor doczekał się niedawno swojego piwa, a teraz jego wizerunek mógł znaleźć się na monecie o nominale 1 euro w Irandii. W środę Oireachtas - parlament irlandzki, głosował nad przyjęciem zgłoszonej petycji. Efekt? McGregor na swoją monetę musi jeszcze trochę poczekać.

Petycja trafiła do rządu w połowie grudnia po spektakularnym zwycięstwie Conora McGregora z Jose Aldo. Irlandczyk na gali UFC 194 w trzynaście sekund znokautował Brazylijczyka i zdobył pas mistrzowski UFC w kategorii piórkowej. Dokument został złożony przez Patricka O'Leary'ego.


W środę parlament Irlandii, a dokładniej Komisja Petycji Publicznych, spotkała się w Leinster House, aby zadecydować o losie złożonej petycji. Sam Conor McGregor był zaszczycony otrzymaną informacją - Jestem dumny, że moja osoba może być uwieczniona na monecie o nominale jeden euro. Dziękuję fanom za potecycję. Głosujcie za - zachęcał na swoim fanpage'u Irlandczyk.


Padraig MacLochlainn, przewodniczący komisji, nie mógł skontaktować się z O'Learym, który powinien zgłosić całą sprawę bezpośrednio do Banku Centralnego, aby wyjaśnić kwestię przepisów okolicznościowych monet. Członkowie parlamentu irlandzkiego odnotowali "żartobliwość petycji", ale docenili osiągnięcie McGregora. Na swoją monetę niestety mistrz UFC będzie musiał poczekać.


mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze