Asseco Resovia górą w hicie kolejki PlusLigi!

W szlagierowym spotkaniu 13. kolejki PlusLigi mistrz Polski - Asseco Resovia zmierzyła się z wicemistrzem - Lotosem Treflem Gdańsk. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Kowala.

Asseco Resovia Rzeszów i Lotos Trefl Gdańsk spotkały się już w bieżącym sezonie. Stawką tego meczu był Superpuchar Polski. Lepsi okazali się podopieczni Andrei Anastasiego. "To będzie trudny mecz, skupiamy się teraz tylko na tym pojedynku. Na pewno zagramy najmocniejszym składem, jaki obecnie mamy do dyspozycji" - zapowiadał trener mistrzów Polski Andrzej Kowal.

Brutalny pokaz siatkarskiej siły. Piłka odbiła się od parkietu i prawie trafiła w sufit! (WIDEO)

Obie drużyny przystąpiły do konfrontacji osłabione. Nie wiadomo na jak długo kontuzja kolana wykluczy z gry Mateusza Mikę. W starciu z mistrzem Polski nie zagrał również przeziębiony Sebastian Schwarz. Z powodu choroby nie wystąpił  także Bartosz Kurek z Resovii.

Jak się okazało straty te były zdecydowanie bardziej dotkliwe dla drużyny gości. W pierwszej odsłonie wyrównana walka trwała do pierwszej przerwy technicznej (8:7), w środkowej części seta rzeszowianie odskoczyli rywalom (11:7, 16:11), a po drugiej przerwie jeszcze powiększyli zaliczkę (20:13) i mieli piłkę setową przy stanie 24:16. W beznadziejnej wręcz sytuacji siatkarze Lotosu Trefla rozpoczęli pościg, wygrali sześć akcji z rzędu i po asie serwisowym Damiana Schulza było już 24:22. W tym momencie na boisku pojawił się  Julien Lyneel i skutecznym atakiem zakończył seta.

Druga odsłona była najbardziej wyrównana i zakończyła się rywalizacją na przewagi. Gdańszczanie poprawili zagrywkę i skuteczność w ataku i mieli nawet dwie piłki setowe (24:25, 25:26). Wojnę nerwów wygrali jednak gospodarze: dwa skuteczne bloki rzeszowian ustaliły wynik seta na 28:26. Trzeci set nie miał już takiej dramaturgii. Wyrównana walka - podobnie jak w pierwszej partii - trwałą do pierwszej przerwy technicznej, a niedługo po niej gospodarze zaczęli budować przewagę i ostatecznie wygrali 25:20.

Asseco Resovia Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 28:26, 25:20)

Asseco Resovia: Lukas Tichacek, Olieg Achrem, Dmytro Paszycki, Dawid Dryja, Dominik Witczak, Thomas Jaeschke – Krzysztof Ignaczak (libero) - Julien Lyneel, Aleksander Śliwka, Łukasz Perłowski.

Lotos Trefl: Marco Falaschi, Murphy Troy, Artur Ratajczak, Wojciech Grzyb, Miłosz Hebda, Kamil Dębski – Piotr Gacek (libero) – Damian Schulz, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Czuczkiewicz.

14:46

Asseco Resovia Rzeszów - Lotos Trefl Gdańsk. Początek starcia mistrza z wicemistrzem Polski o godzinie 14:45. Komentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

14:47

Obie ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli. Lotos Trefl zajmuje trzecie, a Resovia - czwarte miejsce.

14:51

Smutne wiadomości dla kibiców siatkówki. Kontuzja kolana Mateusza Miki może wykluczyć tego zawodnika z gry na dłuższy okres. W starciu z Resovią nie zagra również Sebastian Schwarz. Z powodu choroby nie wystąpi również Bartosz Kurek z Resovii.

14:52

Obie ekipy już na parkiecie.

14:53

RESOVIA - LOTOS 0:0, 2:1 Miłosz Hebda atakuje w aut.

14:54

RESOVIA - LOTOS 0:0, 2:3 Myli się w ataku Thomas Jaeschke.

14:55

RESOVIA - LOTOS 0:0, 4:3 Dmytro Paszycki blokuje akcję rywali.

14:56

RESOVIA - LOTOS 0:0, 5:5 Wyrównany początek premierowej odsłony.

14:58

RESOVIA - LOTOS 0:0, 7:7 Serwis w siatkę u rzeszowian.

14:58

RESOVIA - LOTOS 0:0, 8:7 Thomas Jaeschke skutecznie i punkt zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie technicznej.

14:59

15:00

15:01

RESOVIA - LOTOS 0:0, 11:7 Cztery akcje z rzędu wygrane przez ekipę z Rzeszowa i Andrea Anastasi prosi o czas.

15:02

RESOVIA - LOTOS 0:0, 13:8 Autowy atak gdańszczan i rośnie przewaga Resovii.

15:03

RESOVIA - LOTOS 0:0, 13:10 Skuteczny atak Wojciecha Grzyba.

15:04

RESOVIA - LOTOS 0:0, 15:10 Murphy Troy atakuje w aut.

15:05

RESOVIA - LOTOS 0:0, 16:11 Pięć oczek zaliczki rzeszowian na drugiej przerwie.

15:06

RESOVIA - LOTOS 0:0, 17:11 Po raz drugi w tym secie o przerwę prosi Andrea Anastasi.

15:10

RESOVIA - LOTOS 0:0, 20:13 Poziom pierwszego seta nie zachwyca. Resovia coraz bliżej pewnego zwycięstwa w tej partii.

15:11

RESOVIA - LOTOS 0:0, 22:14 Thomas Jaeschke wygrał akcję na siatce.

15:11

RESOVIA - LOTOS 0:0, 22:16 Skutecznie Murphy Troy.

15:12

RESOVIA - LOTOS 0:0, 24:16 Atak z przechodzącej piłki i piłka setowa dla gospodarzy.

15:13

RESOVIA - LOTOS 0:0, 24:18 Dominik Witczak zatrzymany blokiem.

15:14

RESOVIA - LOTOS 0:0, 24:19 Kolejny blok gdańszczan i o czas prosi Andrzej Kowal.

15:15

RESOVIA - LOTOS 0:0, 24:20 Olieg Achrem nie trafił w boisko. Seria Lotosu trwa.

15:16

RESOVIA - LOTOS 0:0, 24:21 Skutecznie Murphy Troy. Druga przerwa na prośbę Andrzeja Kowala.

15:17

RESOVIA - LOTOS 0:0, 24:22 Damian Schulz - as serwisowy!

15:20

RESOVIA - LOTOS 1:0 (25:22)  Julien Lyneel obija blok gości i wreszcie kończy seta. W końcówce Lotos gonił rywali - siatkarze z Gdańska wygrali sześć akcji z rzędu!

15:24

RESOVIA - LOTOS 1:0, 1:3 Dobry początek gdańszczan.

15:25

RESOVIA - LOTOS 1:0, 2:4 Damian Schulz skutecznie.

15:27

RESOVIA - LOTOS 1:0, 5:5 Punktuje Murphy Troy.

15:28

RESOVIA - LOTOS 1:0, 6:7 Skuteczny blok gdańszczan.

15:29

RESOVIA - LOTOS 1:0, 8:7 Punkt zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie.

15:30

RESOVIA - LOTOS 1:0, 9:7 Dawid Dryja zatrzymał Bartosza Gawryszewskiego.

15:32

RESOVIA - LOTOS 1:0, 10:10 Autowy atak gospodarzy.

15:33

RESOVIA - LOTOS 1:0, 11:11 Skutecznie Damian Schulz.

15:33

RESOVIA - LOTOS 1:0, 12:11 Aleksander Śliwka po bloku rywali.

15:35

RESOVIA - LOTOS 1:0, 13:13 Aleksander Śliwka myli się w ataku.

15:37

RESOVIA - LOTOS 1:0, 15:14 Thomas Jaeschke atakuje w boisko, co pokazuje weryfikacja.

15:38

RESOVIA - LOTOS 1:0, 15:16 Murphy Troy obija blok rywali i punkt zaliczki na drugiej przerwie mają goście.

15:39

RESOVIA - LOTOS 1:0, 16:16 Dawid Dryja z przesuniętej krótkiej.

15:40

RESOVIA - LOTOS 1:0, 18:16 Dwie skuteczne kontry gospodarzy.

15:40

RESOVIA - LOTOS 1:0, 18:16 Przerwa na prośbę Andrei Anastasiego.

15:41

RESOVIA - LOTOS 1:0, 19:17 Aleksander Śliwka skutecznie w ataku.

15:42

RESOVIA - LOTOS 1:0, 19:18 Punktuje Murphy Troy.

15:43

RESOVIA - LOTOS 1:0, 19:19 Murphy Troy przełamał blok rywali. Andrzej Kowal bierze czas.

15:43

RESOVIA - LOTOS 1:0, 20:19 Aleksander Śliwka skutecznie.

15:44

RESOVIA - LOTOS 1:0, 20:20 Punktuje Murphy Troy.

15:44

RESOVIA - LOTOS 1:0, 21:20 Przestrzelona zagrywka Lotosu.

15:45

RESOVIA - LOTOS 1:0, 21:22 Rzeszowianie wpadli w siatkę.

15:46

RESOVIA - LOTOS 1:0, 22:22 Skutecznie Aleksander Śliwka.

15:47

RESOVIA - LOTOS 1:0, 22:23 Julien Lyneel przestrzelił zagrywkę. Andrzej Kowal bierze czas.

15:48

RESOVIA - LOTOS 1:0, 23:23 Damian Schulz minimalnie przestrzelił zagrywkę.

15:49

RESOVIA - LOTOS 1:0, 24:23 Zablokowany Murphy Troy. Piłka setowa dla Resovii.

15:50

RESOVIA - LOTOS 1:0, 24:24 Wojciech Grzyb z krótkiej.

15:51

RESOVIA - LOTOS 1:0, 24:25 Błąd Aleksandra Śliwki.

15:51

RESOVIA - LOTOS 1:0, 25:26 Przestrzelona zagrywka u gospodarzy.

15:52

RESOVIA - LOTOS 1:0, 26:26 Dawid Dryja - przesunięta krótka.

15:52

RESOVIA - LOTOS 1:0, 27:26 Blok gospodarzy.

15:53

RESOVIA - LOTOS 2:0 (25:22, 28:26) Zablokowany  Murphy Troy. Resovia wygrywa rywalizację na przewagi.

15:55

15:58

RESOVIA - LOTOS 2:0, 2:0 Damian Schulz myli się w ataku.

15:59

RESOVIA - LOTOS 2:0, 3:2 Skutecznie Murphy Troy.

16:00

RESOVIA - LOTOS 2:0, 3:4 Skuteczny blok gdańszczan.

16:01

RESOVIA - LOTOS 2:0, 5:4 Murphy Troy pomylił się w ataku.

16:03

RESOVIA - LOTOS 2:0, 6:5 Żółta kartka dla trenera Lotosu Andrei Anastasiego.

16:03

RESOVIA - LOTOS 2:0, 6:6 Skutecznie Wojciech Grzyb.

16:06

RESOVIA - LOTOS 2:0, 8:7 Dmytro Paszycki - as serwisowy. Punkt zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie.

16:08

RESOVIA - LOTOS 2:0, 10:8 Miłosz Hebda zablokowany w dwóch kolejnych akcjach.

16:09

RESOVIA - LOTOS 2:0, 11:8 Zablokowany tym razem Murphy Troy. Andrea Anastasi prosi o czas.

16:10

RESOVIA - LOTOS 2:0, 12:8 Seria gospodarzy trwa...

16:10

RESOVIA - LOTOS 2:0, 12:9 Julien Lyneel nie trafia w boisko.

16:12

RESOVIA - LOTOS 2:0, 14:10 Dawid Dryja obija blok rywali.

16:13

RESOVIA - LOTOS 2:0, 16:12 Julien Lyneel obija blok rywali.

16:16

RESOVIA - LOTOS 2:0, 17:13 Damian Schulz serwuje w siatkę.

16:16

RESOVIA - LOTOS 2:0, 18:14 Wojciech Grzyb przestrzelił zagrywkę.

16:18

RESOVIA - LOTOS 2:0, 18:15 Andrzej Kowal prosi o przerwę.

16:19

RESOVIA - LOTOS 2:0, 19:15 Gracze Lotosu dotykają siatki.

16:20

RESOVIA - LOTOS 2:0, 20:16 Miłosz Hebda przestrzelił zagrywkę.

16:21

RESOVIA - LOTOS 2:0, 21:16 Andrea Anastasi prosi o czas.

16:22

RESOVIA - LOTOS 2:0, 21:17 Skutecznie Murphy Troy.

16:23

RESOVIA - LOTOS 2:0, 22:18 Skutecznie Murphy Troy.

16:24

RESOVIA - LOTOS 2:0, 23:18 Thomas Jaeschke skutecznie z sytuacyjnej piłki.

16:25

RESOVIA - LOTOS 2:0, 23:19 Andrzej Kowal prosi o przerwę.

16:26

RESOVIA - LOTOS 2:0, 24:19 Julien Lyneel - piłka meczowa dla Resovii.

16:28

RESOVIA - LOTOS 3:0 (25:22, 28:26, 25:20) Dominik Witczak uderza po bloku. Resovia wygrywa w hicie kolejki PlusLigi!