Goncerz zostaje w GKS Katowice. Podpisał nowy kontrakt

Piłka nożna
Goncerz zostaje w GKS Katowice. Podpisał nowy kontrakt
fot. gkskatowice.eu

Spekulacje dotyczące przyszłości Grzegorza Goncerza dobiegły końca. W sobotę napastnik z Bukowej podpisał nowy kontrakt z GKS Katowice. Umowa z Goncerzem będzie obowiązywała od 1 lipca br. do końca czerwca 2019 roku.

Goncerz to kapitan i niekwestionowany lider katowickiej drużyny. Przy Bukowej jest już łącznie ponad sześć lat. Jest wychowankiem Krakusa Nowa Huta. Występował także w takich klubach, jak m.in. Górnik Zabrze, Hutnik Kraków czy Kmita Zabierzów. Popularny "Gonzo" z herbem GKS-u Katowice na piersi wystąpił w 148 oficjalnych spotkaniach i zdobył w nich 46 bramek. W sezonie 2014/2015 został królem strzelców 1 ligi, a swoją snajperską klasę potwierdził zdobywając tytuł lidera klasyfikacji strzelców 1 ligi w rundzie jesiennej 2015/2016 (nie licząc dwóch kolejek rozgrywanych awansem z piłkarskiej wiosny).

 

Młody Polak zamienił Chelsea Londyn na... Cracovię

 

Jak przekonuje menedżer GKS-u Katowice Dariusz Motała, pozostanie Goncerza w GieKSie było sprawą priorytetową. Jest to niewątpliwie sukces, bo o pozyskanie napastnika z Bukowej starały się także kluby z Ekstraklasy.

 

- Cieszymy się bardzo, że najlepszy napastnik w ostatnich kilku latach w GieKSie przedłużył swój pobyt w naszym klubie. To ważny krok i sygnał, że chcemy walczyć o jak najwyższe cele. Naszym najważniejszym ruchem w tym oknie transferowym było zatrzymanie Grzegorza w drużynie i to udało się zrealizować. Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie - podkreśla Motała.

 

MC, gkskatowice.eu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze