EHF Euro 2016: Francuzi rozgromili Serbów

Piłka ręczna

W pierwszym niedzielnym meczu grupy A mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Serbia przegrała z Francją 26:36. Trójkolorowi nie zaprezentowali w tym spotkaniu pełni swych umiejętności, a mimo to pewnie zwyciężyli. W drugim spotkaniu tej grupy Polska zmierzy się z Macedonią.

Serbia rozpoczęła turniej od minimalnej porażki 28:29 z Polską, zaś Francuzi ograli Macedończyków 30:23. Aktualni mistrzowie olimpijscy, świata i obrońcy tytułu mistrzów Europy byli oczywiście zdecydowanymi faworytami konfrontacji z Serbami.

Karabatić jak Siódmiak? Trochę mu jednak brakuje!

Początek spotkania przebiegał pod dyktando Trójkolorowych. Gdy po kontrataku w 7. minucie trafił Valentin Porte, Serbowie przegrywali już 2:5. W 10. minucie, gdy z karnego gola rzucił Michael Guigou było 4:7.

Podopieczni Dejana Perića byli blisko odrobienia strat w 14. minucie. W ataku pomylił się Nikola Karabatić, w kolejnej akcji nie trafił Luc Abalo, a bramkarza Francuzów zaskoczył Zarko Sesum i było już tylko 7:8. Serbowie tracili do rywali jedną - dwie bramki, a po trafieniach Zarko Sesuma w 21. i Ivan Nikcević w 22. minucie był remis 12:12. W końcówce Francuzi znów jednak przyspieszyli i schodzili na przerwę z trzema bramkami zaliczki (16:19).

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Francuzów z rzutu karnego, a po kilku minutach Trójkolorowi całkowicie przejęli inicjatywę na boisku, odskakując rywalom na kilka bramek. W 40. minucie trafił znakomicie dysponowany Olivier Nyokas (20:25), później popis skuteczności dał Nikola Karabatić (21:28) i emocje właściwie się skończyły.

Trójkolorowi bez większych kłopotów dowieźli przewagę do końca, coraz częściej korzystając z graczy rezerwowych. Na dziesięć minut przed końcem Luc Abalo zdobył trzydziestą bramkę dla Francji (23:30). Przewaga Francuzów wzrosła do dziesięciu bramek, gdy w ostatnich sekundach Samuel Honrubia ustalił wynik na 26:36.

Nagrodę MVP przyznano, dość niespodziewanie, zawodnikami Serbów Zarko Sesumowi.

Serbia - Francja 26:36 (16:19)

Serbia: Stanić, Djukanović - Pusica, Sesum 7, Nikcević 3, Marjanović 1, Djukić 3, Nenadić 4, Bosković 3, Rnić 2, Beljanski, Zelenović 1, Abutović, Marsenić 1, Orbović 1, Elezović

Francja: Omeyer, Gerard - Remili, Nyokas 8, Narcisse, Honrubia 1, Karabatić N. 4, Mahe 5, Abalo 6, Sorhaindo, Guigou 3, Karabatić L. 1, Fabregas, Derot 2, Porte 3, Kounkoud

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!