PŚ w biathlonie: Polki ósme w sztafecie, triumf Ukrainek

Zimowe
PŚ w biathlonie: Polki ósme w sztafecie, triumf Ukrainek
fot.PAP/EPA

Ukrainki wygrały sztafetę 4x6 km biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Polki były ósme, a ich szanse na miejsce w czołówce pogrzebała już na pierwszej zmianie Magdalena Gwizdoń, która musiała przebiec karną rundę.

Ukrainki to mistrzynie olimpijskie z Soczi w tej konkurencji. W niedzielę pobiegły w składzie: Iryna Warwynec, Julia Dżyma, Walja Semerenko i Ołena Pidhruszna. W igrzyskach w Rosji zamiast tej pierwszej wystąpiła Wita Semerenko.

 

PŚ w bobslejach: Wygrana niemieckiej czwórki w Park City

 

Drugie miejsce zajęły z kolei mistrzynie świata z marca 2015 roku Niemki. W ich składzie zabrakło odpoczywającej tym razem Franziski Hildebrand oraz jej kontuzjowanej imienniczki Preuss. Na drugiej zmianie reprezentantki gospodarzy miały już blisko dwie minuty straty, a mimo to do ostatnich metrów walczyły o zwycięstwo. Ostatnia z nich Laura Dahlmeier minęła linię mety tylko 1,2 s po triumfatorce Pidhrusznej.

 

Włoszki, zwyciężczynie pierwszej w tym sezonie PŚ sztafety w Hochfilzen, uplasowały się na trzeciej pozycji. Gwizdoń pierwszą wizytę na strzelnicy rozpoczęła od czterech niecelnych strzałów. Później trafiała już za każdym razem, ale dobierać można tylko trzy sztuki amunicji. Musiała więc pokonać dodatkowe 150 m i spadła na przedostatnie miejsce.

 

Przy "stójce" najbardziej doświadczona biathlonistka w ekipie biało-czerwonych znów musiała trzykrotnie doładowywać, ale obyło się bez drugiej karnej rundy. Na zmianę ze z kolei najmłodszą Polką Moniką Hojnisz wbiegła na 18. miejscu ze stratą przekraczającą półtorej minuty.

 

Hojnisz awansowała o dwie pozycje, ale powiększyła stratę do czołówki o prawie minutę. Znacznie lepiej poradziła sobie Weronika Nowakowska, która w zawodach indywidualnych osiąga niespodziewanie słabe wyniki, ale w niedzielę nadrobiła minutę. Zanotowała też udany występ w Hochfilzen, gdzie Polki były czwarte.

 

Krystyna Guzik ruszyła na trasę na 12. pozycji, ale również spisała się bardzo dobrze. Przez chwilę zajmowała nawet siódmą pozycję, ale zabrakło jej sił by ją utrzymać i ostatecznie minęła linię mety jako ósma. Jej strata do Pidhrusznej wyniosła niecałe dwie minuty.

 

Kolejna, szósta runda PŚ rozpocznie się w czwartek 21 stycznia we włoskiej Anterselvie.

 

Wyniki (4x6 km):
 
 1. Ukraina     1:16.14,2 (1 karna runda + 4 doładowania)
 (Iryna Warwynec, Julia Dżyma, Walja Semerenko, Ołena Pidhrushna) 
 2. Niemcy     strata 1,2 s (2+11) 
 (Karolin Horchler, Miriam Goessner, Maren Hammerschmidt, Laura Dahlmeier) 
 3. Włochy        43,8 (0+10) 
 (Lisa Vittozzi, Karin Oberhofer, Alexia Runggaldier, Dorothea Wierer) 
 4. Rosja         44,9 (2+7) 
 5. Norwegia      1.11,5 (1+13) 
 6. Czechy       1.47,7 (3+11) 
 ... 
 8. Polska       1.53,0 (1+14) (Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik) 
 
A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie