Szmal: Mamy dwa oblicza - piękne i brzydkie

Piłka ręczna

Ta drużyna ma dwa oblicza. W naszej grze pojawiają się wspaniałe zagrania, a później są sytuacje, kiedy stwarzamy nerwową końcówkę. To było całkowicie niepotrzebne – powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl po meczu z Macedonią bramkarz reprezentacji Polski Sławomir Szmal.

Szymon Rojek: Czasami brakuje na was słów! W końcówce potraficie wykreować coś niesamowitego. Wszyscy myśleli, że mecz jest już wygrany, ale emocje były do samego końca.

 

Sławomir Szmal: Ta drużyna ma dwa oblicza – te piękne, i te brzydkie. W naszej grze pojawiają się wspaniałe zagrania, które wywodzą się z klubów. Tak jest. A później są sytuacje, gdy stwarzamy nerwową końcówkę. To było całkowicie niepotrzebne.

 

Syprzak poderwał Polaków! Pięć bramek w dziewięć minut jak Lewandowski! (WIDEO)

 

Mamy już awans, i to na pewno ze zdobyczą punktową. Przed wami mecz z Francją – mecz bez presji?

 

Jeżeli chce się walczyć o wysokie cele, trzeba wygrywać ze wszystkimi. W mojej karierze jeszcze z Francją nie zwyciężyłem, więc może tym razem? Nie trzymajcie za nas kciuków, ale po prostu w nas wierzcie.

 

Twoja lepsza postawa to zasługa obrony? Współpracowało ci się z nią lepiej, niż w starciu z Serbią?

 

W drużynie Macedonii jedynym zagrożeniem z drugiej linii był Łazarow. Serbia sprawiała znacznie większe problemy. Pokazali to nawet w pierwszych minutach meczu z Francją. Przed turniejem mówiłem jednak, że Serbowie są znakomitym zespołem, ale obawiam się, że nie starczy im sił do końca.

 

Całą rozmowę ze Sławomirem Szmalem zobacz w materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!

Szymon Rojek, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie