Coraz więcej wiadomości ze świata żeńskiej sceny sportu elektronicznego obiega e-sportowe media na całym świecie. Tym razem chodzi o zawodniczkę Zainab "zAAz" Turkie. Po tym, jak w lecie 2015 szwedka zawiesiła karierę profesjonalnego gracza, w końcu dojrzała do tego, aby powrócić do aktywności i powalczyć o realizację nowych celów.

zAAz występowała w przeszłości pod banderą takich organizacji jak ALTERNATE Female, LGB eSports Female, czy Bad Monkey. W tej ostatniej występowała u boku Julii "juliano" Kiran oraz Kseni "vilga" Kluenkovej, a więc obecnie reprezentantek WRTP. Tuż przed Intel Challenge Katowice i Copenhagen Games 24-latka postanowiła wrócić do aktywnej rywalizacji i połączyć siły z byłymi koleżankami z zespołu. W nowej ekipie zastąpi dotychczasową zawodniczkę - Terri "KiTTy-KaT" Mulvey.

 

"Zrobiłam sobie przerwę na okres sześciu miesięcy, ponieważ bardzo jej potrzebowałam. Teraz jednak jestem z powrotem i emanuję wielką energią. Jestem głodna zwycięstw. Bardzo ekscytuje mnie perspektywa ponownego występowania u boku dziewczyn w zespole. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa". - powiedziała Turkie.

 

 

Skład drużyny WRTP:

Julia "juliano" Kiran
Ksenia "vilga" Kluenkova
Nikolett "nylon" Keszeli
Michaela "mimimicheater" Lintrup
Zainab "zAAz" Turkie