EHF Euro 2016: Walka do ostatniej sekundy! Rosja pokonała Węgry

Piłka ręczna

W spotkaniu grupy D mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Rosja wygrała z Węgrami 27:26. Podopieczni Talanta Dujszebajewa jeszcze w ostatniej sekundzie mieli szansę na wyrównanie, ale obrońcy zdołali obronić rzut, który wykonał Laszlo Nagy.

Węgrzy rozpoczęli turniej od zdecydowanego zwycięstwa nad reprezentacją Czarnogóry - 23:27; Rosjanie przegrali 25:31 z Danią, choć bardzo długo toczyli z tą drużyną wyrównany pojedynek, do przerwy był remis 13:13.

Eksperci o Macedonii: Przeszkadzała im nawet cena prania skarpetek!

Konfrontację Rosjan z Węgrami lepiej zaczęli podopieczni Dmitrija Torgowanowa, którzy szybko wypracowali sobie przewagę (3:1, 8:6). Dobra postawa bramkarza Wiktora Kirejewa - wyróżniającej się postaci pierwszej połowy, błędy Madziarów w ataku pozwoliły Rosjanom powiększyć jeszcze dystans. W 20. minucie, gdy trafił Daniił Sziszkariew,  Sborna prowadziła już 11:7. W 24. minucie rzut karny egzekwował Timur Dibirow, nie pomylił się i było 12:8, a niedługo potem ten sam zawodnik zakończył kontrę Rosjan, zdobywając kolejną bramkę. Przed przerwą trafił jeszcze Sergiej Szelmienko, a  Wiktor Kirejew obronił karnego Węgrów i Rosjanie prowadzili po 30. minutach gry 14:10.

Początek drugiej połowy przebiegał pod dyktando Madziarów, którzy rzucili w pierwszych minutach aż pięć goli, przy dwóch trafieniach rywali. Obie ekipy dzieliła już tylko jedna bramka (16:15), Rosjanie w porę jednak się ocknęli i znów odskoczyli rywalom. Skuteczna gra w ataku, trafienia Dmitrija Żytnikowa (19:15) i Timura Dibirowa (22:18) i dobra dyspozycja Wiktora Kirejewa w bramce pozwalały Sbornej utrzymywać przewagę. Wydawało się, że Rosjanie kontrolują sytuację, ale Węgrzy znów ruszyli w pogoń, a Laszlo Nagy skutecznym trafieniem w 57. minucie zmniejszył różnicę do dwóch goli (26:24). Na kilkanaście sekund przed końcem Gergo Ivancsik zdobył kontaktową bramkę (27:26). W ostatniej sekundzie na bramkę Rosjan rzucał jeszcze Laszlo Nagy, ale nie zdołał doprowadzić do wyrównania. MVP: Wiktor Kirejew.

Rosja - Węgry 27:26 (14:10)

Najwięcej bramek: Timur Dibirow 6, Siergiej Szelmienko i Siergiej Gorbok po 5 oraz Aleksandr Czernoiwanow 4 (Rosja) -  Iman Jamali 6, Laszlo Nagy 5 oraz Gergo Ivancsik i Akos Pasztor po 4 (Węgry).

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!