EHF Euro 2016: Macedonia - Serbia, Białoruś - Norwegia. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna
EHF Euro 2016: Macedonia - Serbia, Białoruś - Norwegia. Relacja i wynik na żywo
graf. Polsat Sport

W grupie A zostało jeszcze jedno wolne miejsce do awansu do dalszej fazy EHF Euro 2016. Odpowiedź, kto zajmie trzecią pozycję poznamy po zakończeniu meczu Macedonia - Serbia. W grającej w Katowicach grupie B jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte. Wszystkie drużyny mają na koncie po jednym zwycięstwie. Spotkanie Białoruś - Norwegia zapowiada się pasjonująco. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl!

Macedończycy już pokazali w tym turnieju, że mogą być groźni dla każdego. Reprezentacja Polski była przekonana, że spokojnie wygra niedzielne spotkanie, tymczasem w ostatniej minucie Macedonia zmniejszyła stratę do jednej bramki i rozgrywała atak. Na szczęście tamtą akcję udało się wybronić.

 

Polska - Francja na żywo!

 

Macedonia to drużyna groźna dla każdego. Oczywiście, największą gwiazdą jest ciągle Kiriłł Łazarow, który w meczu z Polską rzucił aż osiem bramek, ale nie jest to jedyna broń Macedończyków. Świetnie gra także Filip Mirkułovski. Jak na środkowego rozgrywającego nie jest bardzo wysoki, ale potrafi rzucić wiele bramek (przeciwko Polakom zdobył pięć). W bramce stoi doświadczony i wielki jak niedźwiedź Borko Ristovski.

 

Teoretycznie faworytem spotkania wydaje się dużo bardziej utytułowana reprezentacja Serbii, ale w EHF Euro 2016 ta drużyna nie zachwyca. Dodatkowo, zaczęły się już tradycyjne kłótnie reprezentantów Serbii. Przed ostatnim spotkaniem z selekcjonerem pokłócił się rezerwowy bramkarz Slavisa Djukanović, który już opuścił Kraków.

 

Na wielkie strzelanie trzeba się przygotować w meczu Białoruś - Islandia. Białorusini to współautorzy rekordowego wyniku podczas EHF Euro 2016 - wygrali z Islandią 39:38. W tamtym meczu 11 goli zdobył Boris Puchowski. Jest też niezawodny Siarhiej Rutenka, a w bramce coraz lepiej radzi sobie 21-letni Wiaczesław Sołdatenko. Powszechnie uważano, że bramkarze to najsłabsza część reprezentacji Białorusi, więc jeśli ten problem uda się wyeliminować, drużyna Jurija Szewcowa może być groźna dla każdego.

 

Norwegowie na razie przeżywają huśtawkę nastrojów. Na otwarcie EHF Euro 2016 przegrali 25:26 z Islandią, ale dwa dni później sprawili jedną z większych niespodzianek turnieju. Pokonali 34:31 reprezentację Chorwacji - jednego z faworytów do zdobycia medalu. Chorwatom już dawno nie zdarzyło się stracić 34 goli - po raz ostatni podczas mistrzostw Europy w 2002 roku.

 

Relacja na żywo z meczów Macedonia - Serbia i Białoruś - Norwegia na Polsatsport.pl!

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze