Piłkarze Stomilu Olsztyn szukają sponsorów na własną rękę

Piłka nożna
Piłkarze Stomilu Olsztyn szukają sponsorów na własną rękę
fot. Cyfrasport

Piłkarze pierwszoligowego Stomilu Olsztyn zwrócili się we wtorek do firm z regionu o objęcie poszczególnych zawodników indywidualnym "patronatem finansowym" na okres rundy wiosennej. Ich apel jest reakcją na trudną sytuację klubu.

Na oficjalnej stronie internetowej olsztyńskiego pierwszoligowca ukazały się we wtorek dwa oświadczenia, podpisane przez całą drużynę. Piłkarze odnieśli się w nich do "bardzo trudnej sytuacji" swojego klubu, który - jak przyznają - ma zaległości finansowe wobec wszystkich zawodników, sztabu szkoleniowego i pracowników.

 

Goncerz zostaje w GKS Katowice. Podpisał nowy kontrakt

 

W pierwszym z oświadczeń napisali, że mają dosyć - w ich ocenie - przeciągających się, zakulisowych, niejasnych i pozbawionych konkretnych decyzji "spotkań na linii klub - miasto".

 

To reakcja na poniedziałkowe obrady władz spółki akcyjnej Stomil Olsztyn, której udziałowcami są miasto i stowarzyszenie OKS Stomil. Piłkarze i kibice liczyli, że zebranie wyjaśni przyszłość drużyny. Zostało ono jednak przerwane do 29 stycznia, bo do tego czasu władze klubu mają przygotować prognozy finansowe.

 

Dlatego w swoim oświadczeniu zawodnicy proszą o "natychmiastowe stanowisko" w sprawie klubu. "My, jako piłkarze, chcemy rzetelnie przygotowywać się do najbliższej, być może przełomowej, dającej nadzieję w walce o Ekstraklasę rundy wiosennej" - zapewnili.

 

Jak wynika z drugiego oświadczenia, piłkarze z Olsztyna postanowili "wziąć sprawy w swoje ręce". Dlatego zwrócili się o wsparcie finansowe do przedsiębiorców, przede wszystkim z Warmii i Mazur. "Naszym pomysłem jest objęcie patronatem finansowym jednego zawodnika klubu przez jedną firmę na okres rundy wiosennej, tj. do 30 czerwca 2016 r." - wyjaśnili.

 

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Olsztynie Marta Bartoszewicz, proszona przez PAP o komentarz w tej sprawie, napisała: "Czekamy aż zarząd klubu i rada nadzorcza spółki przedstawią nam wiarygodne prognozy finansowe na ten rok i dopiero wówczas będziemy mogli rozmawiać o dalszej przyszłości klubu Stomil".

 

Olsztynianie zakończyli rundę jesienną na piątej pozycji i mają o sześć punktów mniej od prowadzącej w tabeli 1. ligi Wisły Płock.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie