EHF Euro 2016: Dania rozgromiła Węgry

Piłka ręczna

W ostatnim meczu grupy D mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Duńczycy nie mieli problemów z pokonaniem Węgrów. Podopieczni Gudmundura Gudmundssona zwyciężyli 30:22 i z kompletem zwycięstw awansowali do rundy zasadniczej. Pomimo wysokiej porażki, Węgrzy również awansowali do kolejnej fazy EHF Euro 2016.

Już pierwsze minuty pokazały, która drużyna jest faworytem w tym spotkaniu. Duńczycy zdobywali bramki w ekspresowym tempie. W 14 minucie prowadzili już 10:3, a później jeszcze powiększali swoją przewagę. Węgrzy popełniali proste błedy, byli bezradni wobec świetnie dysponowanych tego dnia Duńczyków. Po pół godzinie gry Skandynawowie pewnie prowadzili 18:10.

EHF Euro 2016: Zwycięstwo Niemców. Słoweńcy jadą do domu

Na początku drugiej połowy Węgrzy zaatakowali. To zaowocowało zdobyciem dwóch goli w odstępie minuty, ale Duńczycy szybko wrócili do formy sprzed przerwy i ponownie zdominowali Węgrów. Błyszczał  Mikkel Hansen. Węgrzy nie rezygnowali, strzelali, ale też tracili sporo bramek i wyraźnie to spotkanie przegrali. Do drugiej rundy EHF Euro 2016 Duńczycy przystąpią z czterema, Rosjanie z dwoma punktami, natomiast Węgrzy z zerowym dorobkiem.

Dania – Węgry 30:22 (18:10)

Najwięcej bramek: Mikkel Hansen 9, Mads Christiansen 5 oraz Henrik Toft Hansen, Mads Mensah Larsen, Casper Mortensen i Jesper Noddesbo po 3 (Dania); Peter Hornyak 5, Rudolf Faluvegi 3 oraz Kornel Nagy, Bence Banhidi, Gabor Ancsin i Richard Bodo po 2 (Węgry).