Infantino bliżej fotela prezydenta FIFA? Ma potężne poparcie

Piłka nożna
Infantino bliżej fotela prezydenta FIFA? Ma potężne poparcie
Cyfrasport

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) poparł w środę kandydaturę Szwajcara Gianniego Infantino na stanowisko prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Wybory odbędą się 26 lutego.

Członkowie prezydium DFB na zamkniętym posiedzeniu wyrazili poparcie dla Infantino, który jest od 2009 roku sekretarzem generalnym Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA). Uważany jest za "prawą rękę" zawieszonego na osiem lat szefa tej organizacji Francuza Michela Platiniego.

 

Iwanow: Dobre tylko pół godziny. Portugalki lepsze od Polek

 

"Gianni Infantino jest kandydatem Europejczyków i najlepszym ze wszystkich. Przemawia za nim nie tylko nienaganna reputacja, lecz przede wszystkim bogate doświadczenie, które pomoże mu przezwyciężyć czekające go wyzwania" - powiedział pełniący obowiązki prezesa DFB Reinhard Rauball.

 

Do wyborów o schedę po zawieszonym w wyniku afery korupcyjnej Szwajcarze Josephie Blatterze obok Infantino staną: prezydent Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej szejk Salma Bin Ebrahim Al Khalifa z Bahrajnu, jordański książę Ali bin Al-Hussein, południowoafrykański biznesmen i polityk, a w przeszłości działacz na rzecz walki przeciwko apartheidowi Tokyo Sexwale oraz były sekretarz generalny FIFA Francuz Jerome Champagne.

 

FIFA zrzesza 209 narodowych związków.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie