PŚ w biathlonie: Teraz czas na Anterselvę

Zimowe
PŚ w biathlonie: Teraz czas na Anterselvę
fot. PAP/EPA
Monika Hojnisz i Weronika Nowakowska

Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska oraz Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Krzysztof Pływaczyk – to skład reprezentacji Polski na zawody w Anterselwie. Tylko trzech biathlonistów oznacza, że Polska nie wystawi swojej drużyny w rywalizacji sztafet. Transmisje z zawodów na sportowych antenach Polsatu.

Południowy Tyrol powitał kadrowiczów prawdziwą zimą. Nikt nie narzeka na brak śniegu, a temperatury sięgające piętnastu stopni poniżej zera przypominają wszystkim, że biathlon to jednak wciąż sport zimowy. Puchar Świata osiągnął półmetek – za  najlepszymi biathlonistami i biathlonistkami już 13 z 26 indywidualnych startów w tym sezonie.

 

Dobry występ polskiej sztafety


- Nigdy nie błyszczeliśmy w pierwszej części sezonu. Musimy spokojnie szachować siłami, bo najważniejsze starty dopiero w marcu. Nasze dziewczyny robią postęp, ale okazuje się niewystarczający do walki o czołowe lokaty. Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz i Krystyna Guzik strzelają na poziomie powyżej 85% skuteczności, co jest niezłym rezultatem. Pozostałe ich wskaźniki zmierzają ku optimum. Widać też, że są dobrze przygotowane kondycyjnie, bo te kilkanaście biegów, które mają już w nogach nie robią na nich wrażenia– ocenił trener kadry Adam Kołodziejczyk.


- Nieco inaczej wygląda kwestia z Weroniką Nowakowską, która nam się trochę rozregulowała. Pracujemy nad tym, żeby się ustabilizowała, ale nie jest to łatwe – dodał Kołodziejczyk.


Cały czas czekamy na pierwsze pucharowe punkty w wykonaniu polskich biathlonistów. Do tej pory najlepszym wynikiem jest 47. miejsce Łukasza Szczurka w biegu na 20km w Ruhpolding.


- Musimy uzbroić się w cierpliwość. Ich rozwój sportowy to proces długofalowy. Są silniejsi i bardziej wytrzymali niż przed sezonem. Na ich niekorzyść działa to, że poziom u mężczyzn jest bardzo wyrównany i ich postępy nie są widoczne dla kibiców. Ja jako trener widzę jednak, że teraz na dystansie 10km tracą do najlepszych w biegu już poniżej dwóch minut, co wcześniej zdarzało się rzadko – zakończył Kołodziejczyk.
Równolegle do zawodów Pucharu Świata w Anterselwie rozgrywane będą zmagania w ramach Pucharu IBU w Langdorf. W Niemczech wystartują Patrycja Hojnisz, Karolina Pitoń, Anna Mąka oraz Andrzej Nędza-Kubiniec.

 

Transmisja biegu sztafetowego kobiet w czwartek od 14:25 w Polsacie Sport Extra.

Sebastian Krystek, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie