Jednak nie Ronaldo. Bale najdroższym piłkarzem świata!

Piłka nożna
Jednak nie Ronaldo. Bale najdroższym piłkarzem świata!
fot. PAP/EPA

Football Leaks, czyli piłkarska wersja WikiLeaks, sięga po ciężką artylerię. Tajemnicza organizacja ujawniła już wiele sekretów z alkowy futbolu, przyszedł czas na najdroższego piłkarza świata. To Gareth Bale, który kosztował Real Madryt aż 100 759 417 euro. Co jednak ciekawsze, Królewscy mogli mieć go za... 87 mln!

Wystarczyło tylko przelać całą kwotę w ciągu 15 dni od zarejestrowania zawodnika. Real Madryt wybrał jednak opcję numer dwa - podział 100 mln euro na cztery raty: każda po 25 mln euro. Brak funduszy czy organizacji? "Królewscy" nie przez przypadek określani są przydomkiem Galacticos - trudno sobie wyobrazić, żeby w klubowej skarbonce zabrakło 100 mln euro...

 

Kołtoń: Realny absurd? Kto doniósł na Real?


W ujawnionej przez Football Leaks umowie widnieje też zapis o kwocie, jaka zostanie podana mediom. To 92 mln euro, czyli o dwa mniej niż zapłacono za Ronaldo. Tottenham Hotspur zobowiązał się z kolei, że nigdy publicznie nie skomentuje kwoty transferu, a sam Bale - że nie wypowie się w negatywny sposób o angielskim klubie.

Co ciekawe, Spurs mają pierwszeństwo, jeśli Real Madryt będzie chciał sprzedać Walijczyka przed 30 czerwca 2019 roku.

Czekamy na kolejne doniesienia Football Leaks.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze