"Jeszcze za wcześnie, aby mówić o tym kiedy Bartosz wróci na boisko. Na podjęcie decyzji mamy czas do soboty do 9 rano. Generalnie zawodnik powoli wraca do zdrowia. W czwartek ćwiczył już nawet na siłowni” – powiedział PAP Markowski.

 

Latający Karabatic w siatkarskim stylu! Kapitalna bramka Francji (WIDEO)

 

Starszy z braci Jureckich (Michał jest rozgrywającym reprezentacji) jest pod stałą obserwacją i regularnie przechodzi badania, nawet po dwa razy dziennie.

 

„Na razie nie przewidujemy zmiany. To mało prawdopodobne. Ale na podjęcie odpowiednich kroków mamy jeszcze czas” - zaznaczył.

 

Jureckiemu odnowiła się kontuzja łydki w meczu z Macedonią i na spotkanie z obrońcą tytułu Francją (wygrana 31:25) trener Michael Biegler desygnował Macieja Gębalę.

 

„Ta zmiana nie była podyktowana złym stanem zdrowia Jureckiego, ale tym, że Kamil Syprzak narzekał na ból pleców. Musieliśmy się zabezpieczyć i mieć kogoś w pełni sprawnego na pozycji obrotowego” – wyjaśnił Markowski.

 

Pozostali zawodnicy czują się dobrze, niektórzy jak Piotr Grabarczyk, Krzysztof Lijewski czy Rafał Gliński są nieco poobijani, a Jakuba Łucaka boli prawy nadgarstek. Ale są to dolegliwości, które nie zagrażają ich występowi w ME.

 

W trakcie mistrzostw Europy można dokonać trzech zmian w składzie. Polacy wykorzystali jedną.