Tauron Basket Liga: Toruń niegościnny dla MKS-u

Polski Cukier Toruń zwyciężył przed własną publicznością z MKS-em Dąbrowa Górnicza 84:69 (19:18, 25:16, 16:21, 24:14). Koszykarze Dražena Anzulovicia walczyli dzielnie, ale nie byli w stanie znaleźć sposobu na świetnie dysponowanych gospodarzy.

Polski Cukier Toruń mierzy w tym sezonie wysoko, marzy nawet o medalu. By marzenia się spełniły, Pierniki muszą wygrywać. MKS to natomiast drużyna środka tabeli. Walczy o miejsce w pierwszej ósemce, czyli o kwalifikację do play-off. Koszykarze z Dąbrowy Górniczej wiele razy udowadniali jednak, że tanio skóry nie sprzedają. Tak też było w niedzielę w Arenie Toruń.

Legenda mówi pas! Dirk Nowitzki zakończył reprezentacyjną karierę

Pierwsze spotkanie między MKS, a Polskim Cukrem przyniosło ogromne emocje. Mecz był wyrównany do tego stopnia, że nie wystarczyła jedna dogrywka - potrzebne były aż dwie. Również w Toruniu walka była zacięta. Gospodarze kilkukrotnie próbowali przejąć inicjatywę, ale MKS solidnie prezentował się w defensywie. Pierwsza kwarta zakończyła się więc minimalnym zwycięstwem torunian 19:18. Druga partia także zapewniła kibicom emocje na wysokim poziomie. Żaden z zespołów długo nie był w stanie odskoczyć rywalom. W końcu trener Jacek Winnicki znalazł sposób na przeciwników. Jego koszykarze zaczęli grać znacznie lepiej i drugą kwartę wygrali 25:16.

Po przerwie przyjezdni z Dąbrowy Górniczej szybko wzięli się za odrabianie strat. Po trzech minutach tej części gry doprowadzili do stanu 46:50. Dwie minuty później był już remis 50:50! MKS wrócił do gry w wielkim stylu. I kiedy wydawało się, że dąbrowiczanie złapali wiatr w żagle, podopieczni Chorwata Dražena Anzulovicia… stanęli w miejscu. Goście przyśpieszyli dopiero w końcówce, która zakończyła się prowadzeniem Torunia 60:55.

Ostatnia kwarta należała do zawodników Winnickiego. Nie pozwolili oni odebrać sobie ciężko wywalczonego prowadzenia do ostatniej sekundy kontrolując przebieg spotkania. Piąta drużyna tabeli TBL nie była w stanie przebić się przez toruński mur. Ostatecznie czwartą partię koszykarze z hali przy ul. gen. Józefa Bema wygrali 24:14, a cały mecz – 84:69.

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 84:69 (19:18, 25:16, 16:21, 24:14)

Polski Cukier: Gibson 24, Kornijenko 22, Michalak 12, Wiśniewski 10, Cummings 5, Milosevic 4, Perka 3, Sulima 2, Bochno 2.

MKS: Pamuła 18, Dower 12, Pasalic 11, Mavra 11, Broadus 6, Szymański 5, Dziemba 3, Piechowicz 2, Williams 1.