EBL: Piątkowy hit dla WKS Śląska Wrocław

WKS Śląsk Wrocław pokonał Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 96:84.

W piątkowym hicie Energa Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław w Hali Stulecia pokonał Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 96:84. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Travis Trice z 22 punktami i 7 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Marcus Lewis - zdobył 23 punkty, 4 zbiórki i 3 asysty.

Na początku spotkania WKS Śląsk świetnie rzucał z dystansu i po trójce Aleksandra Dziewy było już 9:3. Późniejsza akcja tego samego zawodnika pozwoliła tej ekipie uciec aż na 11 punktów. To nie był koniec, bo za moment Travis Trice powiększył tę różnicę aż do 15 punktów! Kalif Young i Billy Garrett poprawiali sytuację przyjezdnych, ale przewaga wrocławian była wysoka - po 10 minutach 30:19. W drugiej kwarcie straty zmniejszał jeszcze Marek Klassen, ale podobnymi rzutami odpowiadał Łukasz Kolenda. Po późniejszym zagraniu Jakuba Karolaka gospodarze znowu mieli 20 punktów przewagi. Grupa Sierleccy Czarni nie mogli utrzymać tak wysokiego tempa w ataku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:36.

Kalif Young na początku trzeciej kwarty zmniejszył straty do 12 punktów. Nieźle prezentował się jednak Kodi Justice i dzięki temu ekipa trenera Andreja Urlepa nie pozwalała już na wiele więcej. Ostatecznie dzięki zagraniom Kerema Kantera oraz Ivana Ramljaka po 30 minutach było 72:59. Grupa Sierleccy Czarni nie zamierzali się poddawać - po kolejnych kontrach wykończonych przez Marcusa Lewisa w czwartej kwarcie goście zbliżyli się na siedem punktów! Później po akcji Garretta słupszczanie przegrywali tylko pięcioma punktami i ciągle mieli szansę na zwycięstwo. W kluczowych momentach trafiali jednak Trice oraz Ramljak i to WKS Śląsk kontrolował wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężył 96:84.

Śląsk Wrocław - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 96:84 (30:19, 21:17, 21:23, 24:25)

Śląsk Wrocław: Travis Trice 22, Ivan Ramljak 18, Łukasz Kolenda 14, Aleksander Dziewa 10, Kodi Justice 9, Kerem Kanter 7, Cyril Langevine 7, Martins Meiers 6, Jakub Karolak 3

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Anthony Lewis 23, William Garrett 19, Kalif Young 13, Marek Klassen 8, Beau Beech 7, Dawid Słupiński 6, Jakub Musiał 5, Bartosz Jankowski 3, Błażej Kulikowski 0