Tour de San Luis: Bracia Quintana na podium, awans Majki

Inne
Tour de San Luis: Bracia Quintana na podium, awans Majki
fot.PAP/EPA

Kolumbijczyk Miguel Lopez (Astana) wygrał w sobotę szósty etap kolarskiego wyścigu Tour de San Luis w Argentynie. Na podium etapowym stanęli obok niego rodacy - bracia Quintana: Nairo i Dayer. Na siódmym miejscu finiszował Rafał Majka (Tinkoff).

Liderem imprezy po sześciu etapach został Dayer Quintana, który wyprzedza dotychczasowego przodownika Argentyńczyka Eduardo Sepulverde (Vital) o 20 i swego brata Nairo o 35 sekund. Majka awansował na siódme miejsce i traci do prowadzącego w klasyfikacji 2.31.

 

Sześciu kolarzy poszkodowanych w wypadku w Hiszpanii

 

Na trasie etapu z La Toma do Filo de la Sierra de Comechingones (160 km) przez długi czas prowadziła kilkuosobowa ucieczka, ale w końcówce peleton wyraźnie przyspieszył i doścignął czołową grupkę. Na około dziesięć kilometrów przed metą, na trudnym podjeździe, zaatakowali bracia Quintana, za którymi ruszył Lopez i on okazał się najszybszy na finiszu.

 

Czołowa trójka dotarła do mety z przewagą ponad 20 sekund sekund nad jadącym w koszulce lidera Sepulverdą i "rodzinna" akcja zakończyła się sukcesem, bo Dayer objął prowadzenie w wyścigu na dzień przed zakończeniem imprezy. Siedmioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w San Luis, stolicy prowincji o tej samej nazwie.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie