Lewandowski i Piszczek w jedenastce kolejki "Kickera"

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski z Bayernu Monachium po raz czwarty w sezonie trafił do najlepszej jedenastki kolejki ligi niemieckiej wybranej przez magazyn "Kicker". Wyróżniony w ten sposób został też piłkarz Borussii Dortmund Łukasz Piszczek.

W pierwszej kolejce ligowej po przerwie zimowej Lewandowski strzelił dwie bramki (w tym jedną z rzutu karnego), dzięki czemu Bayern pokonał na wyjeździe Hamburger SV 2:1. Polski napastnik dostał niemal perfekcyjną notę 1,5 (w skali 1-6: im mniej, tym lepiej). Ostatni raz taką ocenę otrzymał na początku października po meczu z Borussią Dortmund (5:1), kiedy to również strzelił dwie bramki.

Euro 2016: Niemcy obawiają się o dyspozycję kontuzjowanego Boatenga

Kapitan polskiej reprezentacji ma na koncie 17 bramek i goni najskuteczniejszego w niemieckiej ekstraklasie zawodnika Borussii Dortmund Pierre-Emericka Aubameyanga, od którego ma jedno trafienie mniej. Gabończyk nie powiększył swojego dorobku w meczu wyjazdowym z Borussią Moenchengladbach, ale jego zespół wygrał 3:1. Po raz pierwszy w tym sezonie do jedenastki kolejki trafił prawy obrońca zespołu z Dortmundu Piszczek, który został oceniony na 2,5.

Z polskich piłkarzy w innych zespołach, za występ w meczu 18. kolejki bardzo słabą notę "5" uzyskał Paweł Olkowski, a jego FC Koeln przegrało na własnym boisku z VfB Stuttgart 1:3. Olkowski w 51. minucie opuścił boisko. Bardzo dobrze - na "2" - oceniony został występ Przemysława Tytonia w bramce gości.