Spotkanie Williams z Szarapową było powtórką ubiegłorocznego finału Australian Open. Wówczas także lepsza była 34-letnia Amerykanka. Młodsza o sześć lat Rosjanka we wcześniejszych meczach w Melbourne pokazała się z dobrej strony, ale na liderkę światowej listy od dawna nie może znaleźć sposobu. Wcześniej zmierzyły się 20 razy i aż 18 z tamtych pojedynków rozstrzygnęła na swoją korzyść zawodniczka z USA. Ostatni raz z pokonania jej Szarapowa cieszyła się... 11 lat temu.

 

Fyrstenberg jakiego nie znacie: W drugim życiu chciałbym być… piłkarzem!

 

Bilans w konfrontacjach z pierwszą rakietą świata chciałaby też poprawić Radwańska. Polka, która we wtorkowym ćwierćfinale wygrała z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro (10.) 6:1, 6:3 - zgodnie z zestawieniem WTA - przegrała wszystkie osiem meczów z Williams. Z pokonania jej cieszyła się natomiast w ubiegłym roku w finale Pucharu Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata par mieszanych.

 

26-letnia krakowianka w Australian Open startuje po raz 10. z rzędu. Dwa lata temu po raz pierwszy dotarła do półfinału. Osiągnięcie to powtórzyła we wtorek. W najlepszej "czwórce" turnieju wielkoszlemowego znalazła się po raz piąty. Trzy pozostałe występy w tej fazie zaliczyła w Wimbledonie. W Londynie na tym etapie zakończyła występ w 2013 roku i w poprzednim sezonie, a cztery lata temu zagrała w decydującym spotkaniu, w którym uległa właśnie młodszej z sióstr Williams. Amerykanka ma na koncie 21 triumfów w turniejach wielkoszlemowych. W rozgrywanej na twardych kortach Melbourne Park imprezie była najlepsza sześć razy (2003, 2005, 2007, 2009-10 i 2015).


Wyniki wtorkowych ćwierćfinałów gry pojedynczej kobiet:

 

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 10) 6:1, 6:3

Serena Williams (USA, 1) - Maria Szarapowa (Rosja, 5) 6:4, 6:1