Polska - Chorwacja: Możliwy powrót Bartosza Jureckiego!

Piłka ręczna
Polska - Chorwacja: Możliwy powrót Bartosza Jureckiego!
fot. Cyfrasport
Bartosz Jurecki i Mariusz Jurkiewicz

Możliwe, że obrotowy reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Bartosz Jurecki powróci do składu już na środowy mecz z Chorwacją w Krakowie, który będzie decydował o awansie do półfinału mistrzostw Europy – twierdzi lekarz ekipy Rafał Markowski.

„Rehabilitacja przebiega zgodnie z planem. Wieczorem po treningu będziemy chcieli dokonać kolejnej oceny pod kątem ewentualnego włączenia Bartka do składu na mecz z Chorwacją. Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Jeśli nic złego się nie wydarzy i badanie USG będzie prawidłowe, to zastanowimy się nad jego powrotem na boisko” – powiedział Markowski.

 

Kałamaga: To nie kabaret, to piłka ręczna!

 

Stan zdrowia pozostałych reprezentantów, poza jednym wyjątkiem, jest zadowalający. „Poza drobnymi urazami, które nie mają wpływu na grę zawodników, to nie możemy narzekać. Wygląda to wszystko całkiem nieźle. Były oczywiście stłuczenia i lekkie skręcenia, ale wszystko w normie” - dodał.

 

Jedynie Krzysztof Lijewski był oszczędzany w poniedziałkowym meczu z Białorusią, wygranym 32:27.

 

„W poprzednim meczu z Norwegią ucierpiał jego lewy nadgarstek. Dlatego musieliśmy go lekko zablokować, przez co nie był w stanie prawidłowo rzucać i był wykorzystywany tylko w obronie. Ponieważ nadgarstek nadal go bolał, więc chcieliśmy go oszczędzić, żeby w następnych meczach mógł grać zarówno w obronie jak i w ataku” – wyjaśnił Markowski.

 

Spotkanie z Chorwacją w Tauron Arenie Kraków rozpocznie się o godz. 20.30. Zmiany w składzie trenerzy mogą zgłaszać do godz. 9.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze