Skład Polski na Puchar Federacji. Nie ma sióstr Radwańskich!

Tenis
Skład Polski na Puchar Federacji. Nie ma sióstr Radwańskich!
fot. PAP
Agnieszki i Urszuli Radwańskich zabraknie w składzie reprezentacji Polski.

Agnieszka i Urszula Radwańska nie zagrają w pierwszym meczu II Grupy Światowej z Amerykankami. To pierwsza od 2006 roku sytuacja, gdy w reprezentacji Polski zabraknie "Isi".

Przeciwko reprezentacji USA zagrają: Magda Linette, Paula Kania, Alicja Rosolska i grająca kapitan drużyny Klaudia Jans-Ignacik. Linette i Kania grają już w turnieju w Maui na Hawajach. Najbardziej doświadczona jest Alicja Rosolska, która rozegrała już 31 spotkań w Pucharze Federacji. Spotkanie z USA odbędzie się 6-7 lutego na twardych kortach w Holua Tennis Center na Hawajach).

 

Fed Cup: Spór Szarapowej z szefem związku z igrzyskami w tle

 

Dotychczas obie drużyny spotykały się trzykrotnie (1974, 1980, 1990) i za każdym razem lepsze były Amerykanki. Nie przegrały w tych meczach nawet jednego pojedynku. Ostatnie spotkanie obu drużyn zakończyło się ciężkim laniem w wykonaniu drużyny USA: Jennifer Capriati pokonała Magdalenę Mróz 6:3, 6:1, Zina Garrison ograła Katarzynę Nowak 6:0, 6:1, a debel Gigi Fernandez-Zina Garrison rozbił polską parę Magdalena Mróz-Renata Skrzypczyńska 6:0, 6:0.

 

Po raz pierwszy od 2006 roku w składzie zabraknie Agnieszki Radwańskiej. Od tego czasu tenisitka z Krakowa rozegrała w reprezentacji aż 53 spotkania, z czego 42 wygrała.

 

Skład reprezentacji USA zostanie podany najpóźniej do środy.

mjr, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze