Usain Bolt nie wyklucza startu na igrzyskach w... Tokio

Lekkoatletyka
Usain Bolt nie wyklucza startu na igrzyskach w... Tokio
fot. PAP/EPA

Najszybszy człowiek globu, sześciokrotny mistrz olimpijski Jamajczyk Usain Bolt wbrew wcześniejszym deklaracjom nie zamierza zakończyć kariery po przyszłorocznych mistrzostwach świata. Nie wyklucza startu na igrzyskach w Tokio w 2020 roku.

- Mój trener powiedział mi, że powinienem przestać mówić o końcu kariery i przejściu na emeryturę. Po prostu chcę +przejść+ przez te dwa lata i zobaczyć co się dzieje z moim organizmem. Nie będę publicznie mówił o swoich zamiarach, ale jedno jest pewne: zamierzam zakończyć starty, gdy będę u szczytu kariery - powiedział rekordzista świata na 100 i 200 m w wywiadzie dla jamajskiej telewizji.

 

Cztery rosyjskie lekkoatletki zdyskwalifikowane za doping


Bolt, który powoli rozpoczyna przygotowania do igrzysk w Rio de Janeiro, wie, że ewentualna decyzja o kontynuowaniu kariery do 2020 roku będzie oznaczać wiele wyrzeczeń.

- Im jesteś starszy, tym trudniejszy dostajesz rozkład treningów. Wiem, że w wieku 32, 33, 34 lat będzie czekało mnie wiele pracy, ale jeśli będę czuł, że podołam, to na pewno będę chciał spróbować tego wyzwania - powiedział Jamajczyk, który ostatniego dnia zmagań olimpijskich w Rio de Janeiro będzie obchodził 30. urodziny.

W ubiegłym roku Bolt w mistrzostwach świata w Pekinie zdobył trzy złote medale - na 100 m, 200 m i w sztafecie 4x100.

Obecnie jego rekordowe osiągnięcia ustanowione w trakcie MŚ w Berlinie w 2009 roku to 9,58 na 100 m i 19,19 na dystansie dwa razy dłuższym.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze