EHF Euro 2016: Bramkarz skleił piłkę... twarzą (WIDEO)

Piłka ręczna

We wtorek Szwecja zremisowała z Danią 28:28. Spotkanie kuzynów ze Skandynawii przebiegało dość dramatycznie - jeszcze w 59. minucie było 28:26 dla Danii, ale wystarczyły dwie genialne kontry Szwedów i na osiem sekund przed końcem wynik spotkania ustalił Mattias Zachrisson.

To zdecydowanie jemu należy się miano bohatera, ale kilka minut wcześniej przed bramką - w bardzo niecodzienny sposób - uchronił  Duńczyków bramkarz Niklas Landin.

Uskrzydlona Szachownica, czyli chorwacki duet Vive Tauronu Kielce (WIDEO)

Lukas Nilsson przedarł się przez duńską obronę, z impetem wleciał w pole bramkowe, w końcu rzucił w prawy róg bramki Landina. Piłka odbiła się jeszcze od ramienia golkipera i gdy wydawało się już, że wpadnie do siatki, stało się coś zupełnie nieoczekiwanego. Interwencję Landina obejrzysz w załączonym materiale wideo.

Szkoda tylko, że ta niecodzienna interwencja i tak nic w konsekwencji nie dała. Choć remis ze Szwecją to jak dotąd jedyny stracony przez Duńczyków punkt na turnieju, podopieczni Gudmundur Gudmundsson wcale nie są jeszcze pewni awansu do półfinałów. Ostateczne starcie - w środę wieczorem z Niemami.

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!